Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Залиман

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Заклад горів та піддавався атакам з танків і вертольотів. Історія Залиманського ліцею

зруйновано: червень 2022 / Харківська область , Балаклійський район , Залиман / Центральна , 71

До повномасштабного вторгнення рф у Залиманському ліцеї на Харківщині навчалися понад 100 школярів. Це були діти не лише з цього села, а й сусідніх. Щоранку до закладу поспішали також дошкільнята.

«За три роки до війни ми відкрили у приміщенні школи дитячий садочок. Оснастили його за останнім словом техніки. Незадовго до нападу росіян ми також замінили систему опалення. А ще у нас був шкільний автобус, який привозив дітей з Морозівки, Савинців, Довгалівки. Ним також користувалися вчителі, щоб дістатися до роботи. Тепер всього переліченого немає», – із сумом сказав директор ліцею Геннадій Клюєв під час інтерв’ю для проєкту «Свій дім».

Окупанти не шкодували снарядів

Від червня 2022 року окупанти цілеспрямовано завдавали ударів по сільській школі. Стріляли з танків, використовували авіацію. Снарядів не шкодували. Не щадили росіяни й будинків місцевих жителів.

«Мій дім повністю зруйнований. Двічі в нього влучили, мабуть, з танка. Просто розстріляли з іншого берега Сіверського Донця. Там відстань невелика, лише 3 км, а танк стріляє на 6 км. А по школі били ще й вертольоту», – розповів директор.

У 2022 році Залиманський ліцей мав би святкувати 35-річний ювілей. Наприкінці 80-х будівництвом сільської школи займалася мати Геннадія Клюєва та перша директорка закладу.

Утім, замість урочистостей навчальний заклад чекали найбільші випробування від часу його заснування.

На місці школи тепер стоїть напівзруйнована та обгоріла будівля

«У Залимані ніхто нікуди з асфальту чи доріжки старається не сходити. Оскільки окупанти стояли коло річки, тому ніяких лісів, посадок. Ми й дітей про це попереджаємо, проводимо спільні уроки з ДСНС».

Коли діти та вчителі Залиманського ліцею повернуться до класів наразі невідомо, але фахівці запевняють, що школу можна відбудувати. Допомогти у цьому питанні обіцяє й місцева влада.

Марина Лапицька / 24.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”