головна / Історії, які ви нам розповіли / Ірпінь
Загасити пожежу не могли — місто вже було під окупацією. Історія Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи
зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Троїцька , 40
Заклад освіти
Дата руйнування:
березень 2022
Адреса:
Київська область ,
Бучанський район , Ірпінь ,
Троїцька , 40
23 лютого 2022 року був звичайним днем для Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи — колектив працював та будував робочі плани на майбутнє. Але вже наступного дня цілі та задачі змінилися — всі шукали укриття під звуки вибухів. Інна Білевщук, заступниця директора школи розповіла, що евакуювалася з міста 5 березня, а через тиждень дізналася про руйнування школи.
“Школу нікому було загасити”
Ірпінська дитячо-юнацька спортивна школа у березні 2022 року постраждала від російських військ. Що саме сталося з будівлями закладу ніхто точно сказати не може, бо в цей час Ірпінь вже був під окупацією. Загалом у результаті ворожих бомбардувань та пожежі повністю вигоріли зал для занять єдиноборствами та оздоровчою гімнастикою, кабінети тренерів та директора, вестибюль.
“Будівлю навіть не гасили, бо нікого не було”, — розповідає Інна Білевщук.
Згорів кабінет директора, заступника та половина архіву, в результаті чого була знищена документація. Зруйновано спортивне обладнання.
Почали працювати одразу після деокупації
Руйнування не зупинили працівників і учнів школи. Після звільнення міста у квітні 2022 року заклад відновив роботу. Колектив спочатку почав розбирати завали та прибирати наслідки “руського міра”. Потім до міста повернулися все більше батьків і дітей.
“Ми працюємо і зараз. Закрили зруйновану частину, заклали її цеглинами й продовжуємо свою роботу”, – розказала пані Інна.
Але ніхто не планує залишити все в такому стані — керівництво закладу працює над проєктом реконструкції, добудови школи та відновленням стадіону.
Крім того, школа відкрила фонд для збору коштів на відновлення і проводить змагання , різноманітні спортивно-масові та благодійні заходи.
“Кількість учнів зменшилася, але бажання займатися не зникло”
До війни в школі навчалися 580 вихованців. І хоча кількість учнів спортивної школи після деокупації зменшилася — бажаючих займатися спортом багато.
«Всупереч жахіттям пережитого, з мотивацією, щодо занять спортом у дітей все чудово, охочих бігати, стрибати та ганяти з м’ячем чимало. Впевнена, що після відбудови нашої ДЮСШ, ми зможемо охопити ще більшу кількість дітей та досягти ще вищих результатів на спортивних аренах!”, – розповіла пані Інна.
У 2015 році в школі реконструювали та відкрили комплекс спортивних майданчиків зі штучним покриттям: футбольне поле, тенісний корт, волейбольний і баскетбольний майданчики. За два роки до початку великої війни там утеплили фасади, відремонтували покрівлю, встановили систему відеоспостереження.
Працюють з 1958 року
Ірпінська дитячо-юнацька спортивна школа працює з 1958 року. Тоді в ній займалось 130 учнів. Згодом відкрили футбольне, гандбольне відділення, спортивне орієнтування та інші.
Свій професійний шлях в школі починали чемпіон України з пляжного футболу Євген Варениця, срібна призерка чемпіонату світу з кікбоксингу 2009 року Олена Чигляєва, чемпіон Молдови, учасник Кубка Європейських чемпіонів в складі Тираспольского “Шерифа” Євген Шиман та інші.
Реквізити для допомоги Ірпінській дитячо-юнацькій спортивній школі
Номер картки: 5375 4112 0440 1009
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство