головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/03/sajt-28.jpg)
“За тиждень до вторгення рф я дізналася, що вагітна четвертою дитиною”. Історія Юлії Загорулько
зруйновано: травень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / просп. Гвардійський , 29/7
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
травень 2022
Дата додавання до бази:
29 березень 2024
Адреса:
Луганська область ,
Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк ,
просп. Гвардійський , 29/7
Вторгнення рф Юлія Загорулько з родиною зустріли вдома у Сєвєродонецьку.
Провівши три тижні у місті під обстрілами та ледве не загинув подружжя евакуювалося до Дніпра.
Росіяни вже не вперше зіпсували життя
Юлія родом зі Станиці Луганської, вищу освіту здобувала в обласному центрі в ЛНУ ім. Т. Шевченка.
“Мій чоловік з Сєвєродонецька, в 2015 році приїхали сюди. Через рік придбали цю квартиру за 9 тисяч доларів, а вклали в неї ще стільки ж, якщо не більше. Все робили з нуля, до нас там жили літні люди, ремонту ніякого не було, фактично гола оселя. Поміняли підлогу, вирівняли стіни, купили нові меблі й техніку, замінили труби, тобто провели капітальний ремонт. У нас там було 48 квадратів, це небагато для такої великої родини, але все свої та рідне. В травні подзвонили родичі, які залишилися в місті і сказали, що нашої квартири більше немає. В будинок було влучання, все знищено. Знайомі повідомили, що окупаційна влада відновлювати нічого не планує. Вони хочуть просто знести залишки будинку. Сльози на очах, ми тепер безхатьки”, — розповідає Юлія.
Якихось 5 хвилин і троє дітей могли б залишитися сиротами
Перші вибухи родина Юлії почула вже зранку 24 лютого 2022 року.
“Ми вже планували йти до родичів розповідати їм новину про мою вагітність. Саме в той ранок подзвонили вихователі з садочка і сказали, що почалася війна. Потім були вибухи. Спочатку думали, що все буде добре й Сєвєродонецьк омине лихо, як у 2014 році”.
Юлія з чоловіком пробули в місті три тижні та ледве не загинули:
“8 березня — це наш з чоловіком другий День Народження. Ми тоді вийшли шукати продукти, бо з ними в місті вже були проблеми. Тільки ми відійшли від магазина, як туди влучив снаряд, одна людина тоді точно загинула, а нам неймовірно пощастило. Якихось 5 хвилин і троє дітей могли б залишитися сиротами. Один раз врятувала удача, більше такого може не бути. Авто в нас не було, шукали через знайомих, домовилися й за 4 дні евакуювалися. Тобто ми витримали три тижні”.
Юлія з Віталієм евакуювалися в Дніпро, ані родичів, ані знайомих у місті в них не було.
“Приїхали просто на вокзал, просто так, ні до кого. Наближалася комендантська година, а ми ще не знали, де ночувати. Потім знайшли волонтерів, які допомагають переселенцям. Нас відправили в село неподалік міста. Спочатку в школі жили, а потім нам дали будиночок. Коли чоловік влаштувався на роботу, то ми переїхали в Дніпро. З липня 2022 року живемо тут”.
Плани на майбутнє
Нині родина Загорулько винаймає квартиру за 10 тисяч гривень плюс оплату комунальних послуг. Чоловік працює на одному з сєвєродонецьких підприємств, яке евакуювалося з міста.
“Все заради дітей, їх в нас четверо. Ми хочемо, щоб вони жили гідно, спокійно, вільно. Старші хлопці в нас спортом займаються, як тільки ми переїхали в Дніпро, то вони одразу відновили тренування. Все зробимо, щоб вони не відчували, що в країні війна”, — каже дівчина.
Про повернення додому Юлія поки що не думає. Натомість родина серйозно замислюється про виїзд за кордон:
“В Дніпрі не дуже безпечно, росіяни часто його обстрілюють. Про повернення додому — я взагалі мовчу. Якщо місто звільнять й відновлюватимуть, то так, поїхали б. Мій чоловік будівельник, він би міг навіть брати участь у цьому процесі. В окупації жити ніколи не будемо. Вони там без власної думки, без можливостей, це просто існування. Там майже немає зв’язку. Росіяни просто зробили з Сєвєродонецька воєнний об’єкт. Заради дітей — там робити нічого. Це гетто. Думаємо про евакуацію в Європу та шукаємо варіанти”.
Допомогти родині Юлії можна за реквізитами: 4149 4993 8579 1155 (Загорулько Ю)
_______________
“Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів”.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)