Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Втратили дві квартири та справу всього життя”. Історія Олени Ходусової

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Ювілейна , 57

“Я дуже жалкую, що покидаючи Бахмут, не забрала всі фотоальбоми та речі бабусі та дідуся. Там залишилася бабусина хустинка та дідові медалі. Цього всього тепер немає”, — розповіла журналістці “Свій дім” Олена Ходусова.

Олена народилася та все життя прожила в Бахмуті. Її батьки, бабусі та дідусі всі родом з тих місць. Вона згадує, що ніколи надовго не покидала місто. Максимум, коли подорожували.

“Від квартир нічого не лишилося”

Своє зруйноване житло Олена побачила на світлинах. В травні 2023 року район, де були розташовані їхні квартири, постійно показували в новинах через посилення російського штурму. 

З фотографій Олена дізналася, що в одну квартиру було пряме влучання, від іншої навіть не залишилося фундаменту. Повністю знищену квартиру вони придбали для доньки. Довго збирали кошти і за два місяці до початку великої війни закінчили ремонт. 

“Ми втратили бізнес”

Родина Олени через росіян втратила не лише житло, а й справу всього життя — бізнес з вирощування хвойних та декоративних рослин в селі Парасковіївка. 

Деякі рослини вирощувались понад 10 років, але зараз там вже нічого не залишилось. 

10 людей в одному бусі

У квітні 2022 року район, де жила Олена з родиною почали постійно обстрілювати. Неподалік знаходилася військова частина, по якій постійно гатили росіяни. Коли оголосили евакуацію, родина зібрала речі та п’ятого квітня залишила Бахмут. Тоді вони думали, що покидають рідний дім на 2-3 місяці максимум. Кожен взяв по одній валізі, сіли в десятьох у вантажний бус та поїхали:

“Коли на блокпостах військові перевіряли нас, то постійно дивувалися “нашій рукавичці”. Відкриваючи двері нашого буса, вони очікували побачити багато речей, а там люди сиділи на стільцях з  котами та собакою”.

З Маламівки в Кременчук 

На OLX Олена побачила об’яву про здачу в оренду будинку в селі Маламівка Полтавської області.  Туди родина і направилися. 

“Коли ми по навігатору доїхали в село, то стало зрозуміло, що будинок не розрахований на зимовий період. Він був двоповерховий, але обладнаний як дача – вода на вулиці, опалення пічне”, — згадує вона.

На довгий час в селі вони не залишилися. Коли пройшов перший шок, вирішили шукати інші варіанти житла. Так і переїхали в Кременчук. Знайти квартири їм допомогли місцеві. 

Олена пішла працювати касиром-оператором на заправку, а її чоловік, маючи машину, зайнявся перевезеннями. 

Але душа лежить саме до вирощування рослин і без цього вже не можуть жити. Тому зараз родина намагається відновити свій бізнес. 

Також Олена з родиною мріють повернутися у рідний Бахмут, не дивлячись на те, що замість їхнього житла залишилася руїна. Готові відбудувати все з нуля.

Читати по темі: Перший під’їзд був зруйнований, а люди розгрібали завали. Історія Таміли Нестерук

Катерина Черніговець / 13.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу

З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...

читати історію

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію