Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Умань

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Горіла сусідська квартира і крізь дірку в стіні було видно вулицю”. Історія Марії Горідько з Умані

зруйновано: квітень 2023 / Черкаська область , Уманський район , Умань / Захисників України , 25

“Коли лунає тривога, ми спускаємося у підвал. Постелили там матраци, спальні мішки, які отримали на гуманітарці. Коли гуде по 5-6 годин, навіть спимо там”, – розповіла журналісту Свій дім Марія Горідько.

Жінка півроку жила з дітьми в Польщі. У вересні повернулася до Умані, а в квітні 2023-го в їхній будинок влучила російська ракета. Родина була вдома і дивом не постраждала.

Марія зрозуміла, що врятуються не всі

“Молодший син завжди спав у коридорі, який захищали три стіни. Коли почула сигнал тривоги, розбудила дочку й попросила, на всяк випадок, теж піти у коридор. Я її там вклала і почула свист. Це був не звук літака. Бахнуло! Я тільки встигла дітей прикрити руками”, – пригадує Марія той жахливий ранок.

Треба було якнайшвидше бігти на вулицю. Поруч вже горіла сусідська квартира і крізь дірку в стіні було видно вулицю. Тоді вона зрозуміла, що врятуються не всі.

Усього ракетний удар забрав життя 23 людей, серед них шестеро дітей. Донька Марії дружила із загиблою дівчинкою  – переселенкою з Луганщини. 

“Люди у 2014 році тікали від війни, переїхала до Умані, щоб тут втратити найцінніше”, – каже жінка і плаче.

“Навряд чи ми до когось достукаємося туди в росію, але не повинні мовчати”

Першою після ворожого удару до квартири зайшла свекруха Марії. Коли прилетіла ракета, вона спала у сусідній кімнаті та отримала легкі синці. Її захистила ковдра.

“Згодом рятувальники пускали людей на одну годину в день, щоб забрати речі. І за цей час я мала все це поскидати у мішок і підготувати до виносу. У квартирі вибиті вікна, рами, потрощені двері. Все в склі, в уламках, речі з запахом диму”.

“Навряд чи ми до когось достукаємося туди в росію, але не повинні мовчати. Кожна українська родина в цій війні зазнала багато горя. Хтось втратив цілі родини. У інших всі живі, але вони залишили рідний дім. У кожного своя історія і всі вони важкі”, – каже Марія.

Допомогти родині можна за номером картки: 5168745611383354 ПриватБанк (Марія Горідько).

P.S. На ремонт зруйнованого російською ракетою будинку в Умані з державного бюджету виділено 67,6 мільйона гривень. Про це 29 вересня 2023 року написав у Фейсбуці начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Ще одна історія мешканки цього дому: Ракетний удар в Умані: “Таке відчуття, що нас захистила старша донька, яку я поховала у 2020 році”. Історія Ольги Тюріної

Юлія Ступка / 30.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”