Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Умань

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Горіла сусідська квартира і крізь дірку в стіні було видно вулицю”. Історія Марії Горідько з Умані

зруйновано: квітень 2023 / Черкаська область , Уманський район , Умань / Захисників України , 25

“Коли лунає тривога, ми спускаємося у підвал. Постелили там матраци, спальні мішки, які отримали на гуманітарці. Коли гуде по 5-6 годин, навіть спимо там”, – розповіла журналісту Свій дім Марія Горідько.

Жінка півроку жила з дітьми в Польщі. У вересні повернулася до Умані, а в квітні 2023-го в їхній будинок влучила російська ракета. Родина була вдома і дивом не постраждала.

Марія зрозуміла, що врятуються не всі

“Молодший син завжди спав у коридорі, який захищали три стіни. Коли почула сигнал тривоги, розбудила дочку й попросила, на всяк випадок, теж піти у коридор. Я її там вклала і почула свист. Це був не звук літака. Бахнуло! Я тільки встигла дітей прикрити руками”, – пригадує Марія той жахливий ранок.

Треба було якнайшвидше бігти на вулицю. Поруч вже горіла сусідська квартира і крізь дірку в стіні було видно вулицю. Тоді вона зрозуміла, що врятуються не всі.

Усього ракетний удар забрав життя 23 людей, серед них шестеро дітей. Донька Марії дружила із загиблою дівчинкою  – переселенкою з Луганщини. 

“Люди у 2014 році тікали від війни, переїхала до Умані, щоб тут втратити найцінніше”, – каже жінка і плаче.

“Навряд чи ми до когось достукаємося туди в росію, але не повинні мовчати”

Першою після ворожого удару до квартири зайшла свекруха Марії. Коли прилетіла ракета, вона спала у сусідній кімнаті та отримала легкі синці. Її захистила ковдра.

“Згодом рятувальники пускали людей на одну годину в день, щоб забрати речі. І за цей час я мала все це поскидати у мішок і підготувати до виносу. У квартирі вибиті вікна, рами, потрощені двері. Все в склі, в уламках, речі з запахом диму”.

“Навряд чи ми до когось достукаємося туди в росію, але не повинні мовчати. Кожна українська родина в цій війні зазнала багато горя. Хтось втратив цілі родини. У інших всі живі, але вони залишили рідний дім. У кожного своя історія і всі вони важкі”, – каже Марія.

Допомогти родині можна за номером картки: 5168745611383354 ПриватБанк (Марія Горідько).

P.S. На ремонт зруйнованого російською ракетою будинку в Умані з державного бюджету виділено 67,6 мільйона гривень. Про це 29 вересня 2023 року написав у Фейсбуці начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Ще одна історія мешканки цього дому: Ракетний удар в Умані: “Таке відчуття, що нас захистила старша донька, яку я поховала у 2020 році”. Історія Ольги Тюріної

Юлія Ступка / 30.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко