Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли

Історії, які ви нам розповіли
Житло

Уламок першого снаряду вбив родичку, а другий – знищив дім. Історія Ірини Ракитської

зруйновано: лютий 2023 /

“Свого часу це був дуже крутий будинок. Дід мого чоловіка, який його побудував після Другої світової, був керівником якось лісництва. Дім собі зробив з дуба, тільки обкладений цеглою. Уявляєте, як він палав? Все згоріло до тла”, – розповіла проєкту “Свій дім” Ірина Ракитська з Куп’янська.

“Ми жили на дачі та чекали на звільнення”

Останні 20 років жінка разом з чоловіком жила у цьому будинку. Тут же вона народила сина. Щоранку ходила на улюблену роботу до школи, де викладала фізику. Поки у лютому 2022 року до Куп’янська не зайшли російські війська та не захопили місто.

«Коли ми були в окупації, то дім ми трохи закинули, бо не жили там. Чоловік працював у відділенні ПриватБанку, керівником, тож ми намагалися дома не знаходитися, щоб його не примусили співпрацювати. Ми жили на дачі. Чекали на звільнення».

Але влітку окупанти взялися за підготовку до нового навчального року за російською програмою. Тоді родині Ракитських довелося швидко вирішувати питання евакуації, щоб Ірині не довелося працювати на ворога.

Виїхали з міста з двома наплічниками та однією валізою

“Директор і керівництво школи пішли на співпрацю, відділ освіти також, завезли російські підручники. І я розуміла, що у мене дитина шкільного віку, і навіть, якщо я відмовлюся співпрацювати, то мене все одно шукатимуть, як і мого сина”.

З двома наплічниками та однією валізою на трьох родина виїхала до Естонії. Наглядати за своїм будинком залишили родичку. На жаль, у вересні жінка загинула від уламка російського снаряда, який прилетів на подвір’я.

Після цього на обійсті залишалися жити троє котів, яких Ірина з чоловіком не змогли забрати із собою. За ними наглядала сусідка. Наприкінці січня 2023 року тварини усі разом перебралися до неї жити.

Дім знищений: даху немає, згоріли кімнати

“8 лютого чоловікові зателефонувала сусідка та каже, що є прильот. Що там прилетіло ми не знаємо, але було пряме попадання в дах будинку, а потім – пожежа”.

Нині у колись ошатному одноповерховому будиночку жити більше не можна: даху немає, дві кімнати згоріли, а ті, які оминуло полум’я, засипані будівельним сміттям.

Родина Ракитських дуже хоче повернутися додому, до своїх котиків, але коли це буде, вони наразі не знають.

Читайте ще: “Коли сталася трагедія, було десь 21.50. Скоріше за все, ми би вже лягли спати”. Історія Анни Харькової

Марина Лапицька / 29.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко