Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Ірпінь

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“У будинку жило три покоління нашої сім’ї”. Історія родини Дениса Жилюка з Ірпеня

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Білокур , 4

“Робимо для відбудови будинку все, що можемо. Купили блоки та зробили стіни. Коли закінчимо відбудову — не відомо. Хотілося б до початку зими, але можливості поки немає”, — розповів журналістам “Свій Дім” Денис Жилюк, будинок родини якого знищив російський снаряд. 

Будинок для трьох поколінь

Три покоління родини Дениса Жилюка жило в будинку в Ірпені. Їм він дістався від прабабусі, яка отримала його після Другої світової війни, потім – перейшов у спадок до батька Дениса Віктора Петровича. 

“Можна сказати, що приблизно 70 років наша родина проживала в цьому будинку, хоча звісно ми його перебудовували та ремонтували”, — поділився він.

Російський снаряд зруйнував будинок

Родина Дениса виїхала з Ірпеня 5 березня 2022 року, скориставшись евакуаційним коридором — хтось виїжджав на власних автомобілях, хтось автобусами. Рішення про евакуацію прийняти було не складно, бо на той час частина Ірпеня вже була окупована російськими військами. Забрати з собою багато речей не було можливості, бо в одну машину не могли вмістити все – взяли тільки документи та речі першої потреби.

Про знищення будинку вони дізналися від сусідів, які побачили приліт на власні очі.

Пошук шляхів відновлення

Вже повернувшись в Ірпінь після його деокупації 5 квітня, вони побачили на власні очі масштаби руйнувань. 

Зруйнований будинок відбудові не підлягає, розповів Денис. У родини є всі документи та висновки, які фіксують, що можливо використовувати тільки фундамент для подальшого відновлення.

“У нас був двоповерховий будинок, але ми розуміємо, що не зможемо відбудувати його повністю — для нас це непідйомна сума. Тому ми вирішили підняти стіни, щоб накрити дахом, щоб був один поверх”, — розказав він.

Він розказав, що міська рада допомогла відновити дах — вони надали матеріали, а роботи вони зробили самі. Загалом, родина надіється на компенсацію від держави, але коли вона буде — не зрозуміло. 

“Будь-яка підтримка від людей викликає сильні емоції. Наприклад, наші сусіди, будинки яких залишилися цілими, проходили й допомагали нам. Я не очікую цього, але коли це трапляється, то я не можу передати, що відчуваю”, — сказав він. 

Реквізити для фінансової підтримки родини Жилюк

Назва банку: АТ КБ “ПриватБанк”

Номер Картки: 4149 4991 6095 9936 

ПІБ отримувача: Жилюк Віктор Петрович

Катерина Черніговець / 13.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко