Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Торецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Меблі й техніка перетворились на попіл. Історія Інни Якушевої з Торецька

зруйновано: червень 2023 / Донецька область , Бахмутський район , Торецьк / Дружби , 34/122

“Мій дід приїхав із заходу України у Торецьк, який тоді був Дзержинськом, щоб піднімати шахти після Другої світової війни. Там була робота, тому що під землею є ресурси. Зараз головне –  дочекатися миру. І там де є ресурсі, повинна бути й промисловість. Бо українську економіку самими ФОПами не піднімеш”, – розповіла проєкту Свій дім вчителька інформатики Інна Якушева.

Після повномасштабного наступу рф жінка евакуювалася з Торецька до Одеси. Виїжджали у квітні під обстрілами, коли вже не було ні води, ні газу. Нині разом з чоловіком і колегою винаймають житло та працюють дистанційно. Мріють повернутися додому – навіть після звістки про знищення оселі. 

Першого червня 2023 року Інна отримала відео від сусідів, які залишилися у Торецьку. Вона побачила, як палає її дім і дев’ятиповерхівка, розташована поряд.

Винаймають квартиру в Одесі та мріють повернутися додому

Про оселю пані Інна розповідає стримано. Намагається не згадувати деталі, бо болить. А ось після слів: “Там народилась наша донечка” вже не може стримати сліз. 

“Ми з чоловіком одружилися та у 2001 році придбали окреме житло. У Торецьку воно дорого не коштувало, тож змогли назбирати гроші, допомогли й батьки. Квартира була двокімнатною з ремонтом, а з п’ятого поверху відкривався чарівний вид на маленьке затишне місто”, – пригадує вона.

Для родини Інни – це вже другий переїзд з рідного міста. У 2014, коли у Торецьку з’явилися блокпости й був повний безлад, вони виїхали до Бердянська. У липні дізналися, що місто було в тимчасовій окупації, а після звільнення одразу повернулися назад.

“Якісь віддалені постріли були, десь на околицях. Потім ставало все тихше і тихше. З 2019 року нічого вже й не чули. Жили добре, працювали школи, садочки, шахти”, – каже жінка.

Цього разу теж їхали на два місяці. Навіть не їздили додому за речами, бо знали, що повернуться назад.

“Якщо мене запитати про останній щасливий день у нашій квартирі. Думаю, що він попереду. Я дуже хочу повернутися. У 50 років важко починати щось у новому місті”, – говорить пані Інна.

Юлія Ступка / 18.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”