Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Торецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Меблі й техніка перетворились на попіл. Історія Інни Якушевої з Торецька

зруйновано: червень 2023 / Донецька область , Бахмутський район , Торецьк / Дружби , 34/122

“Мій дід приїхав із заходу України у Торецьк, який тоді був Дзержинськом, щоб піднімати шахти після Другої світової війни. Там була робота, тому що під землею є ресурси. Зараз головне –  дочекатися миру. І там де є ресурсі, повинна бути й промисловість. Бо українську економіку самими ФОПами не піднімеш”, – розповіла проєкту Свій дім вчителька інформатики Інна Якушева.

Після повномасштабного наступу рф жінка евакуювалася з Торецька до Одеси. Виїжджали у квітні під обстрілами, коли вже не було ні води, ні газу. Нині разом з чоловіком і колегою винаймають житло та працюють дистанційно. Мріють повернутися додому – навіть після звістки про знищення оселі. 

Першого червня 2023 року Інна отримала відео від сусідів, які залишилися у Торецьку. Вона побачила, як палає її дім і дев’ятиповерхівка, розташована поряд.

Винаймають квартиру в Одесі та мріють повернутися додому

Про оселю пані Інна розповідає стримано. Намагається не згадувати деталі, бо болить. А ось після слів: “Там народилась наша донечка” вже не може стримати сліз. 

“Ми з чоловіком одружилися та у 2001 році придбали окреме житло. У Торецьку воно дорого не коштувало, тож змогли назбирати гроші, допомогли й батьки. Квартира була двокімнатною з ремонтом, а з п’ятого поверху відкривався чарівний вид на маленьке затишне місто”, – пригадує вона.

Для родини Інни – це вже другий переїзд з рідного міста. У 2014, коли у Торецьку з’явилися блокпости й був повний безлад, вони виїхали до Бердянська. У липні дізналися, що місто було в тимчасовій окупації, а після звільнення одразу повернулися назад.

“Якісь віддалені постріли були, десь на околицях. Потім ставало все тихше і тихше. З 2019 року нічого вже й не чули. Жили добре, працювали школи, садочки, шахти”, – каже жінка.

Цього разу теж їхали на два місяці. Навіть не їздили додому за речами, бо знали, що повернуться назад.

“Якщо мене запитати про останній щасливий день у нашій квартирі. Думаю, що він попереду. Я дуже хочу повернутися. У 50 років важко починати щось у новому місті”, – говорить пані Інна.

Юлія Ступка / 18.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?