Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Після раку я гадала, що крім смерті немає нічого страшнішого. Є… Історія Ольги Подлєсної

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Будівельників , 25

Шосе Будівельників – широка автомобільна траса об’їзної дороги Сєвєродонецька, яка раніше називалася Ворошиловградським шосе. Цей район росіяни жорстко обстрілювали з початку широкомасштабного вторгнення. 

Перший ворожий приліт в дім по шосе Будівельників, 25 був ще на початку березня. Родина кухаря Ольги виїхала з Сєвєродонецька 29 березня, коли їхня квартира була ще неушкодженою. За кілька днів подзвонили сусіди та повідомили страшну звістку: окупанти зруйнували житло, в яке господарі вклали всю душу. 

Квартира на 9 поверсі з чарівним видом на ліс

«Після раку я гадала, що вже крім смерті немає нічого страшнішого. Є….не пишіть мені, що стіни – це не головне. Це не ваші, це мої стіни…Це моя стеля і дах, які провалилися…Це мій біль, який повинен пройти крізь мене…», – написала в соцмережі Ольга.

Жінка з болем у душі згадує свою квартиру на 9 поверсі, яку придбали з чоловіком шість років тому і весь цей час робили ремонт.

 «Квартира з’явилася в нашому житті в 2016 році наприкінці листопада. Пам’ятаю, як я вперше увійшла до неї: совковий ремонт, двостулкові вікна. На все це я, навіть, не звернула уваги. Підійшла до вікна і завмерла в захваті. З нього відкривався вид на ліс, далі на безкраї поля і простори. Як я потім любила дивитися на наш ліс, в  якому ми гуляли, збиралися компанією 1 січня та смажили шашличок на морозі…», – з болем пригадує Ольга.

Оселя, в якій пахло смачною їжею, перетворилася на діру

Останнім яскравим спогадом стало святкування Нового року. Справжнього, зі снігом. Щаслива сім’я придбала величезну ялинку та зібралася за столом у власній квартирі.

«Ми купили ялинку – величезну блакитну, таку казкову. Накупили світлодіодних усіляких гірлянд. Я так любила йти додому і слухати, як перехожі, піднімаючи голову вгору на наш балкон, завмирали в захваті. Приємно було усвідомлювати, що ти причетна до їх новорічного настрою. Квартира блищала вогниками. І хто тоді міг подумати, що вогні стануть реальними», – розповіла жінка.

Оселя, в якій жило щастя та завжди пахло смачною їжею, перетворилася на діру. «В місці, де була наша квартира на 9 поверсі …діра. Вона назавжди в моєму серці та в моїй душі. Чомусь до останнього вірила, що якийсь невидимий Божий захист закриє своїми крилами. Але ні… Тішимо себе з чоловіком лише думками, що тепер та мразота не ступить своїми гидотними копитами на підлогу, по якій бігали босоніж мої дівчатка. Що вона своїми брудними руками не стане чіпати щось на кухні, де я готувала для вас смачнющі страви», – каже Ольга Подлєсна.

Юлія Ступка / 23.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”