Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Буває такий проливний дощ, який не припиняється. Ось так нас бомбили”. Історія Оксани Ткаченко

Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Космонавтів , 2/17

Після повномасштабного вторгнення мешканка Сєвєродонецька Оксана Ткаченко кілька днів жила у бомбосховищі. У місті точилися запеклі бої, було дуже гучно і страшно. Усі чекали відносної тиші, щоб на кілька хвилин забігти додому за водою та їжею. 

“Знаєте, буває такий проливний дощ, який не припиняється. Гроза. Ось так нас бомбили. До такої межі, що не те щоб вийти на вулицю… сидіти в бомбосховищі було дуже страшно. Але я все ж вірила, що скоро перебомблять, наші відіб’ють і все завершиться”, – розповідає Оксана.

“Космонавтів, 2, 17-та квартира! Горить!”

Армія рф безжально нищила інфраструктуру міста. Майже кожен будинок зазнав пошкоджень, більшість – частково або повністю зруйновані.

Про прильот та пожежу у своїй квартирі Оксана дізналася ще в сховищі.

“Гупало-гупало, а потім до нас туди, де ми були в бомбосховищі, прилетів снаряд. Розірвало другу сторону школи. Багато пилюки, всі задихалися. За якийсь час хтось до нас підбіг і почав галасувати: “Космонавтів, 2, 17-та квартира! Горить! Горить квартира!“. Очевидно, хтось сказав, що то моя вулиця. Мені просто сказали, що квартира моя горить. Я втратила контроль над собою і зомліла”, – пригадує вона.

За кілька днів жінка поїхала з Сєвєродонецька, щоб вижити й врятувати дітей. Вже в евакуації отримала фото згорілої оселі, яка дісталась їй у спадок від бабусі й дідуся.

“Там навіть були деякі їхні речі, реліквії: кофтинка бабусина, інструмент дідуся”

“Для мене житло зараз не першочергове”

Пожежа знищила все, що було у квартирі: диски з весіллям і відеозаписами дітей, коли вони були зовсім маленькі; інструменти чоловіка, велосипед сина, на який довго збирали кошти, і його м’якого великого ведмедя Валєру.

Через окупацію Оксана поки що не може зібрати повний пакет документів, необхідних для нарахування компенсації. Заяву в поліцію, щоб зафіксувати факт злочину, написала вже в Кременці. Повертатися в рідне місто жінка не планує, адже там немає ні власного житла, ні комунікацій. Та й невідомо, скільки часу займе деокупація.

“Для мене житло зараз не першочергове. Найважливіше – розуміння, що крім чоловіка і дітей у мене вже нічого немає. Найбільше прагну, щоб війна закінчилась і щоб перемога була наша”,  – каже жінка.

Платформа “Свій дім” вдячна Кременець.City за інформацію для підготовки даного допису.

Ви можете поділитися власними спогадами про зруйноване житло в анкеті https://bit.ly/sviydim.

admin / 02.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”