Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Буває такий проливний дощ, який не припиняється. Ось так нас бомбили”. Історія Оксани Ткаченко

Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Космонавтів , 2/17

Після повномасштабного вторгнення мешканка Сєвєродонецька Оксана Ткаченко кілька днів жила у бомбосховищі. У місті точилися запеклі бої, було дуже гучно і страшно. Усі чекали відносної тиші, щоб на кілька хвилин забігти додому за водою та їжею. 

“Знаєте, буває такий проливний дощ, який не припиняється. Гроза. Ось так нас бомбили. До такої межі, що не те щоб вийти на вулицю… сидіти в бомбосховищі було дуже страшно. Але я все ж вірила, що скоро перебомблять, наші відіб’ють і все завершиться”, – розповідає Оксана.

“Космонавтів, 2, 17-та квартира! Горить!”

Армія рф безжально нищила інфраструктуру міста. Майже кожен будинок зазнав пошкоджень, більшість – частково або повністю зруйновані.

Про прильот та пожежу у своїй квартирі Оксана дізналася ще в сховищі.

“Гупало-гупало, а потім до нас туди, де ми були в бомбосховищі, прилетів снаряд. Розірвало другу сторону школи. Багато пилюки, всі задихалися. За якийсь час хтось до нас підбіг і почав галасувати: “Космонавтів, 2, 17-та квартира! Горить! Горить квартира!“. Очевидно, хтось сказав, що то моя вулиця. Мені просто сказали, що квартира моя горить. Я втратила контроль над собою і зомліла”, – пригадує вона.

За кілька днів жінка поїхала з Сєвєродонецька, щоб вижити й врятувати дітей. Вже в евакуації отримала фото згорілої оселі, яка дісталась їй у спадок від бабусі й дідуся.

“Там навіть були деякі їхні речі, реліквії: кофтинка бабусина, інструмент дідуся”

“Для мене житло зараз не першочергове”

Пожежа знищила все, що було у квартирі: диски з весіллям і відеозаписами дітей, коли вони були зовсім маленькі; інструменти чоловіка, велосипед сина, на який довго збирали кошти, і його м’якого великого ведмедя Валєру.

Через окупацію Оксана поки що не може зібрати повний пакет документів, необхідних для нарахування компенсації. Заяву в поліцію, щоб зафіксувати факт злочину, написала вже в Кременці. Повертатися в рідне місто жінка не планує, адже там немає ні власного житла, ні комунікацій. Та й невідомо, скільки часу займе деокупація.

“Для мене житло зараз не першочергове. Найважливіше – розуміння, що крім чоловіка і дітей у мене вже нічого немає. Найбільше прагну, щоб війна закінчилась і щоб перемога була наша”,  – каже жінка.

Платформа “Свій дім” вдячна Кременець.City за інформацію для підготовки даного допису.

Ви можете поділитися власними спогадами про зруйноване житло в анкеті https://bit.ly/sviydim.

admin / 02.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко