головна / Історії, які ви нам розповіли / Чернігів
Будинок вигорів, а стрілки вцілілого годинника показували час падіння російського літака. Історія Олександри Корецької
зруйновано: березень 2022 / Чернігівська область , Чернігівський район , Чернігів / Красносільського , 120
Житло
Дата руйнування:
березень 2022
Дата додавання до бази:
17 серпень 2023
Адреса:
Чернігівська область ,
Чернігівський район , Чернігів ,
Красносільського , 120
Родина Олександри Корецької залишилась без даху над головою внаслідок падіння російського літака у Чернігові. Будинок згорів, а разом з ним ще чотири сусідських.
В інтерв’ю журналісту “Свій дім” жінка розповіла про жахливі події березня 2022 року.
Подзвонила донька і сказала, що у Чернігові стріляють
“Ми з чоловіком тільки вийшли на пенсію. До цього працювали й жили у Славутичі, але на вихідні приїздили до Чернігова. Мріяли, що остаточно переїдемо у наш дім, де жили діти й онука. Але не судилося”, – каже Олександра Корецька.
Вранці 24 лютого подружжю подзвонила донька і сказала, що у Чернігові стріляють. Цілий день вони ховалися у гаражі, який був на цокольному поверсі. Знесли туди пластикові стільці й ковдри. Зігрівали 96-річного дідуся, який все одно мерз. Ніч провели в домі, а наступного дня батьки приїхали забрати рідних. До Славутича поїхала донька з онукою, син не хотів залишати дім.
Будинок родини згорів після падіння ворожого літака
А вже 5 березня родина дізналася про пожежу після падіння ворожого літака, який віз на борту шість 500-кілограмових некерованих авіабомб.
“Син розповідав, що був кімнаті, яка межувала з кухнею. Почув наростаючий рев. Потім удар, від якого він просто впав. Усе це відбувалось протягом 3-5 секунд. Літак вдарив по дому, зніс крилом кут кухні та врізався у землю прямо на подвір’я сусідів”, – каже жінка.
У цей час в домі знаходилися ще кілька людей – дитяча лікарка, бо в її оселі вже не було світла та газу, знайома сина з трьома дітьми і його друг. Коли сталася трагедія й зайнялася пожежа – усі вибігли до магазину через дорогу.
“Вони дрижали й дивилися, як палають домівки. Син розповідав, що з’явився другий літак, який летів дуже низько й робив кілька заходів”, – говорить співрозмовниця.
Дідусь помер через кілька днів після руйнування дому
Рідні кажуть, що у свої 96 років він був справжній боєць, але звістка про дім його підкосила. Район Масани у Чернігові постійно обстрілювали й ніхто не хотів забирати тіло.
“Син під’їхав на своїй машині, запхнув якось дідуся в машину. Поїхав в один морг. Кулі свистіли, всюди стріляли. Сказали, везти в інший – там поклали до гробу, видали номер і закопали на кладовищі в траншею, де були інші тіла. Лише влітку ми змогли його перепоховати”, – пригадує Олександра.
Після трагедії син жив під домом на цокольному поверсі. Там був гараж з оглядовою ямою, а звідти вхід у невеликий льох – настелив собі пінопласту й ховався від обстрілів.
“Це було жахливо. Я не могла стримати сліз, коли побачила, в яких умовах він тут сидів”, – каже жінка.
Розгрібали завали та знайшли вцілілий гриль
Коли окупантів вигнали з Чернігова, Олександра разом з чоловіком, донькою та онукою повернулися додому й почали розгрібати завали.
“Весною та влітку приходили з родичами, виносили купи сміття, – каже вона. – У будинку збереглася частина стін, але їх торкаєшся, а вони завалюються. Вигоріло все дотла. Чоловік розбирав завали і знайшов на кухні гриль вцілілий. Я не могла повірити! Ще знайшли улюблену каструльку – таки криву, бо на неї впала плита перекриття. А ще – годинник, який показував час падіння літака. Усе це ми залишили”.
Хотіли жити на цокольному поверсі, але допомогли волонтери БФ “Фенікс-Україна”
“Спочатку думали, що будемо жити на цокольному поверсі. Все, що в гаражі вціліло й хотіли зробити собі одну кімнату. Але пішли дощі — все протікає. А потім до сусідки Юлі прийшли волонтери з благодійного фонду Фенікс-Україна й почали розбирати дім. Вони сказали, що будуть допомагати й іншим. У нас вже виклали частину стін першого поверху, але найголовніше – це перекрити дах. Коли дощі, то ллється вода, яка потім стікає у гараж”, – розповідає жінка.
Маленька онука мріє про дитячу кімнату й собаку
Ніні родина винаймає житло та постійно приходить на подвір’я рідного дому. Продовжують розгрібати сміття й шукають вцілілу цеглу, з якої “виростають” нові стіни. Онука Олекса мріє, що в домі знов буде дитяча кімната з іграшками, а у дворі – батут і басейн. А ще хоче кота і собаку.
“У мене тут грядка полуниці, помідорів і ми часто приходимо сюди з онукою. Роботи вистачає, все треба розгрібати. Не знаєш за що хапатися. У нас з чоловіком мінімальна пенсія. Купи будматеріали і сиди голодним. Виходить так”, – каже жінка.
Допомогти родині відновити дім можна за номером картки: 5168 7422 4075 1804 ПриватБанк (Корецька Олександра Іванівна).
Рахунок для допомоги БФ Фенікс-Україна (на відбудову зруйнованих війною осель):
- UA193802810000026006000001387
- 5375411507844087 (Monobank)
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...
читати історіюДвічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок