Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Вугледар

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Снаряд влетів у вікно. Він, напевне, упав на ліжко, тому не розірвався”. Історія Олени Подхалюзіної

зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Волноваський район , Вугледар / Шахтарська , 2

Майже 30 років Олена Подхалюзіна разом з чоловіком прожила у Вугледарі. За цей час місто стало для жінки, яка приїхала з росії, справжнім домом.

“Наше місто було таке зручне. От, навіть ми поїдемо у якесь велике місто, Маріуполь або Донецьк, завжди тягнуло додому. У нас було все поруч: усі служби, садочки, школи. Повз ринок усі ходили, все на ринку є. Дуже шкода того життя”, – розповіла проєкту “Свій дім” вчителька фортепіано Олена Подхалюзіна.

Чоловік пішов служити, а Олена жила у підвалі

У перші дні повномасштабного вторгнення Вугледар опинився на лінії фронту, а чоловіка Олени призвали до війська. Бо він у 2015-му служив в АТО. Жінка ж залишилася у рідному місті та ховалася від обстрілів у сусідній школі.

«У підвалі люди жили з першого дня російського нападу, з 24 лютого. І я там тиждень просиділа в темряві, більше не змогла. Ні поїсти, ні в туалет сходити. Жахливо».

У березні осколок снаряда влучив у вікно на лоджії у квартирі Олени на Шахтарській, 2. Але виїхати з міста її змусили інші обставини.

«Світло ще 12 березня відключили, газ зник десь 7-8 квітня. Я була не готова на багаттях готувати, тому зібрала речі та поїхала з однією сумкою».

У квартирі пані Олена залишила кішку, за якою попросила наглядати свекруху, квіти на підвіконнях, диски та касети з дитячими відео своєї доньки, зі своїх концертів. Сподівалася, що повернеться.

“У мою квартиру снаряд влетів та не розірвався”

«У нас багато людей з міста повивозили речі, приїздили, наймали когось чи самі. А в мою квартиру снаряд влетів та не розірвався, тому військові повісили табличку про небезпеку. Відтоді туди навіть зайти не можна».

На щастя, кішку встигли забрати до цього. Але під час евакуації чотирилапа загубилася.

«Кішку дуже шкода. Я надіюся, що вона жива і що хтось її забрав до себе та піклується».

Нині Олена Подхалюзіна живе на Київщині, у Вишневому. Викладає у музичній школі та втретє за життя чекає на повернення свого коханого.

«У 1993-му ми приїхали у Вугледар чоловік пішов до армії, я його чекала півтора року. Потім стільки ж він служив в АТО. Зараз знову у війську».

Дім та місто, в якому жило подружжя 30 років, наразі вже непридатні для життя. 

Марина Лапицька / 30.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко