Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Ворожі обстріли зруйнували дві історичні будівлі. Історія Бахмутської школи мистецтв

зруйновано: липень 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Незалежності , 56

Одна зі старовинних будівель Бахмутської школи мистецтв № 1 отримала пошкодження ще у липні 2022 року, друга – вранці 22 грудня. У найстарішому мистецькому закладі Донбасу повилітали вікна, зруйновано стіну. 

Російські обстріли пошкодили 2 будівлі

“Уперше школа зазнала руйнувань ще на початку липня. Після ракетного обстрілу в будівлі №1 були розбиті всі вікна, пошкоджені класи та концертна зала. Осколки ракети посікли фасад. Викладачі разом з батьками закрили віконні отвори та зробили косметичний ремонт в межах можливого”, – розповіла проєкту “Свій дім” Євгенія Гринь, директорка закладу.

Повторний обстріл у грудні пошкодив і другу будівлю.

“Снаряд зруйнував стіни та пошкодив чотири вікна другого поверху, розтрощив усе всередині. В класах навпроти вибуховою хвилею  повибивало цеглу і пошкодило вікна”, – каже очільниця школи.

Намагаються зберегти автентичну цеглу

Дві будівлі мистецької школи, що стоять поруч, колись належали купцю Смолянському. Першу власник звів у 1896-му, а у 1912-му побудував ще одну під комерційний клуб. Після революції у більшій будівлі були квартири. Старе приміщення використовували, як пансіон. Після війни там були парткабінет і телеграф. 

Сьогодні багатостраждальний Бахмут у вогні, але колектив і учні не втрачають надії, вірять у відбудову і намагаються зберегти автентичну цеглу, побиту ворожими обстрілами. 

Школа працює дистанційно

Мистецька школа працює дистанційно, але не зраджує своїм традиціям. 

“У школі не тільки вчимо дітей, а й ведемо велику концертну діяльність. Наша гордість – фестиваль “Різдвяні піснеспіви”. Ми передивляємося відео попередніх років і бачимо, наскільки зростав рівень його учасників. Це свято завжди проводило у ДК ім. Є. Мартинова, який теж отримав значні пошкодження. Пригадуємо все це і не можемо стримати сліз”, – каже Євгенія Гринь.

“Школа пишається своїм минулим і сьогоденням, виховавши велику плеяду талановитих музикантів та педагогів. Багато з них працюють в закладах культури Україні та прославляють нашу державу за кордоном”, – з гордістю каже директорка.

На платформі “Свій дім” можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є зручна анкета https://bit.ly/sviydim

Юлія Ступка / 04.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?