Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Краматорськ

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Не встигли врятувати «Орден дитячих симпатій». Історія краматорської школи

зруйновано: липень 2022 / Донецька область , Краматорського район , Краматорськ / Михайла Горяйнова , 45-а

Утеплений та красивий фасад, оновлений харчоблок, нове поле для мініфутболу, затишні класи, дитячий гамір та суворий шкільний дзвоник… Так можна було описати школу №23 у Краматорську. Нині ж від будівлі навчального закладу залишилися лише руїни, шкільне подвір’я усипане камінням та будівельним сміттям, а посередині одиноко стоїть тримач від баскетбольного кільця…

Росіяни знищили школу на світанку 21 липня 2022 року.

«Нашу школу обстріляли о 4:00 ранку… До останнього я не вірила, що це сталося. Бо вона стоїть якось відокремлено в нашому місті, після гарного ремонту… Потім стали надходити перші фотографії, але все одно я шукала зачіпки, щоб думати, що це не моя школа. Коли все підтвердилося, це був шок», – розповіла проєкту «Свій дім» директорка школи №23 Наталія Писаренко.

У стінах школи №23 пані Наталія провела усе своє свідоме життя. Її педагогічний шлях у цих стінах почався ще 30 років тому, одразу після закінчення інституту. Останні 20 років вона – директорка, яка продовжує викладати математику.

«Я сумую за всім, що залишилося в школі. Там і особисті речі, і наші дуже сучасні, красиві класи, де було тепло, де було затишно, спокійно… А ще сумую за тим задоволенням, яке я знаходила, коли приходила до своєї школи протягом стількох років. За атмосферою… І це відчуваю не тільки я, а й весь наш колектив».

Під завалами школи залишилися дуже багато пам’ятних речей, які не встигли врятувати.

«Найдорожчі – це ті подарунки, які зробили учні. Один з останніх таких подарунків – це «Орден дитячих симпатій». Його діти зробили з різної деревини. Дуже красивий орден був… А от випускники подарували мені чашку з написом «Найкращому директору», – із сумом згадує вона.

До війни у школі №23 навчалися понад 500 учнів. Наразі більшість з них продовжують навчання, але дистанційно та разом з учнями школи №17.

Марина Лапицька / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”