головна / Історії, які ви нам розповіли / Краматорськ
Не встигли врятувати «Орден дитячих симпатій». Історія краматорської школи
зруйновано: липень 2022 / Донецька область , Краматорського район , Краматорськ / Михайла Горяйнова , 45-а
Заклад освіти
Дата руйнування:
липень 2022
Адреса:
Донецька область ,
Краматорського район , Краматорськ ,
Михайла Горяйнова , 45-а
Утеплений та красивий фасад, оновлений харчоблок, нове поле для мініфутболу, затишні класи, дитячий гамір та суворий шкільний дзвоник… Так можна було описати школу №23 у Краматорську. Нині ж від будівлі навчального закладу залишилися лише руїни, шкільне подвір’я усипане камінням та будівельним сміттям, а посередині одиноко стоїть тримач від баскетбольного кільця…
Росіяни знищили школу на світанку 21 липня 2022 року.
«Нашу школу обстріляли о 4:00 ранку… До останнього я не вірила, що це сталося. Бо вона стоїть якось відокремлено в нашому місті, після гарного ремонту… Потім стали надходити перші фотографії, але все одно я шукала зачіпки, щоб думати, що це не моя школа. Коли все підтвердилося, це був шок», – розповіла проєкту «Свій дім» директорка школи №23 Наталія Писаренко.
У стінах школи №23 пані Наталія провела усе своє свідоме життя. Її педагогічний шлях у цих стінах почався ще 30 років тому, одразу після закінчення інституту. Останні 20 років вона – директорка, яка продовжує викладати математику.
«Я сумую за всім, що залишилося в школі. Там і особисті речі, і наші дуже сучасні, красиві класи, де було тепло, де було затишно, спокійно… А ще сумую за тим задоволенням, яке я знаходила, коли приходила до своєї школи протягом стількох років. За атмосферою… І це відчуваю не тільки я, а й весь наш колектив».
Під завалами школи залишилися дуже багато пам’ятних речей, які не встигли врятувати.
«Найдорожчі – це ті подарунки, які зробили учні. Один з останніх таких подарунків – це «Орден дитячих симпатій». Його діти зробили з різної деревини. Дуже красивий орден був… А от випускники подарували мені чашку з написом «Найкращому директору», – із сумом згадує вона.
До війни у школі №23 навчалися понад 500 учнів. Наразі більшість з них продовжують навчання, але дистанційно та разом з учнями школи №17.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...
читати історіюСубсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Рекомендуємо прочитати
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство