Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Серце бабусі не витримало вибухів, а батько ледве не загинув, намагаючись її поховати”. Історія Марини Колядінцевої

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Єгорова , 23

“Весна 2022 року забрала в мене бабусю, а батько ледве не загинув, намагаючись її поховати”, — розповідає Марина Колядінцева журналісту “Свій Дім”.

Дівчина народилася в Сєвєродонецьку, закінчила місцеву школу №17 з поглибленим вивченням іноземних мов. У 2012 році переїхала до Києва на навчання, але ніколи не забувала про свою малу Батьківщину та постійно навідувалася до батьків та бабусі. 

Мама була на лікарняному після операції

Події ранку 24 лютого 2022 року застали Марину в Києві, а її рідні були в Сєвєродонецьку:

“Я прокинулася зранку від безлічі повідомлень. Тоді й дізналася, потім вже подивилася новини. Спочатку було все тихо, але потім по столиці почали бити сильно, а я ще й жила на проспекті Перемоги, куди йшли росіяни. Тоді стало страшно. З батьками ми зідзвонилися майже одразу. Була надія, що все швидко закінчиться, тому вони сиділи в місті. Мамі напередодні зробили операцію, їй не можна було активно рухатися і був потрібен медичний нагляд. Потім вже стало зрозуміло, що треба виїхати будь-якою ціною. 6 березня з “Градів” дуже сильно обстріляли наш будинок, батьки переїхали до бабусі, бо вже не було комунікацій, а на вулиці фактично зима, хоч й березень місяць”.

Батько залишився, щоб поховати бабусю

Батьки Марини жили в квартирі по вулиці Вілесова, а бабуся на іншому кінці міста — на Єгорова. ЇЇ серце не витримало, вона померла в ніч з 4 на 5 березня.

“Після переїзду до її квартири батьки жили разом з сусідами з нашого дому. 20 березня мама не витримала й евакуювалася, а тато лишився в надії поховати бабусю, але не сталося. 5 квітня в квартиру прилетів снаряд, батько в той момент вийшов десь на вулицю, сталося займання. Він схопив найцінніші речі та побіг на евакуаційний автобус. Ми з мамою були у Христинівці на Черкащини, тато приїхав до нас. Трішки пожили там у родичів й повернулися у Київ. Вже 2 роки ми тут. Віримо в перемогу та хочемо звільнення рідного Сєвєродонецька”.

Артем Безрук, адвокат:

Обстріли міста Сєвєродонецька з боку російських військових, які призвели до поранення мирних мешканців та руйнування будівель є серйозним порушенням міжнародного права. Події, які описує пані Марина, за Римським статутом кваліфікуються як умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.


Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.


У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читайте ще: “Відновлювати все буде важко, але додому хочеться”. Історія Андрія Свинаренка

Олександр Забродін / 11.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої