Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Я з Сєвєродонецька та знаю, як підлога по ногах б’є під час прильотів”. Історія Ольги Козьменко

Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Курчатова , 27

Сєвєродонецьк, Луганська область, вулиця Курчатова, 27. Для Ольги Козменко це не просто адреса, а дім дитинства, де завжди було безпечно, затишно, куди хотілося повертатися, де знаєш кожен куток, а всі обличчя – рідні.

«Ми з мамою переїхали в цей будинок, коли мені було менше року. Скільки я себе пам’ятаю – ми завжди жили там. Навколишніх будинків ще не було, їх лише починали будувати. Не було ще ні школи, ні садочка, ні будинку №29. Ми дітьми бігали гратися ввечері на будівництво, а сторож нас ганяв», – розповіла проєкту «Свій дім» Ольга Козменко.

Дитинство, друзі та рідний двір

Шкільні роки дівчини також минули поряд з домом, в новозбудованій школі №18. Після уроків дівчина разом з друзями грала у дворі.  

«На двох тополях біля другого під’їзду було дуже зручно зав’язувати гумку і стрибати через неї. На стіні біля вхідних дверей до під’їзду було дуже зручно гратися в «жабки»: кидати м’яч об стіну і стрибати через нього, коли він летить вниз, аби лиш не влучити тим м’ячем у людей, які виходять з під’їзду», – згадує з посмішкою Ольга.

У дорослому віці жінка разом із сусідами збиралися в її квартирі на чаювання, співали, жартували.

Із квартирою на Курчатова пов’язані й сумні спогади Ольги Козменко. Тут у 2013-му вона провела останню ніч з мамою… У 2014 дізналася, що таке війна, та вперше була змушена покинути рідні стіни.

Велика війна застала Ольгу на Київщині

Удруге рятуватися з-під обстрілів жінці довелося у лютому 2022 року, з орендованої квартири на Київщині. Там через роботу жінка жила останні 6 років:

«Я винаймала житло в ЖК навпроти військової частини. Тож, як почались прильоти о 5:30, то одразу зрозуміла, що це обстріли. Бо я ж Сєвєродонецька та знаю, як підлога по ногах б’є під час прильотів. Я тікала в піжамі, накинувши пуховик, та з кішкою на руках».

У будинок в Сєвєродонецьку влучили ворожі снаряди

Нині Ольга живе та працює у Вінниці. Там у травні вона й дізналася, що в її будинок у Сєвєродонецьку влучили ворожі снаряди і що він горів:

«Другий-третій під’їзд вигоріли. У мене вікно відкрилось, з балкона обірвало всю обшивку, всередині квартира мала бути нормальна. Але все затоплене. У нас вимкнули опалення ще в лютому і порвало батареї. Пожежі не було».

Після перемоги Ольга Козьменко збирається повернутися додому, щоб як будівельник допомогти рідному місту відродитися з руїн.

Марина Лапицька / 30.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?