Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

У моєму під’їзді залишилися літні люди, і я у свої 60 була кухаркою і медсестрою. Історія Ольги Гапоненко

зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / Будівельників , 62

У маріупольчанки Ольги Гапоненко ще в листопаді 2021 року було чітке відчуття біди. Те, що буде війна вона була впевнена. Але валізу не збирала – мама була хвора, лежача. Коли почалося повномасштабне вторгнення, Ольга не відходила від неї.

“Навіть продукти не могла закупити в перші дні, – згадує Ольга. – Тож дякувати мамі, вона в мене запаслива – їжа в нас була. Потім 4 березня вона померла, бо відмовилася їсти й пити, щоб не бути тягарем, щоб онучка з правнучкою могли виїхати.Чотири дні ми чекали на службу, яка забере тіло до моргу. З того часу я її не можу знайти. Я не знаю, де і коли її поховали. Під вогнем дістатися до моргу було неможливо”. 

Восьмий під’їзд завалився від попадання снаряда

Будинок Ольги у Маріуполі на пр. Будівельників, 62 постраждав частково: восьмий під’їзд завалився від попадання снаряда. Жінка мешкала у першому під’їзді. В її квартирі 12 березня 2023 року вилетіли вікна та міжкімнатні двері від бомби, яка впала в центрі перехрестя з вул. Бахчиванджи.

“Руйнувалося все за моєї безпосередньої присутності поступово протягом двох місяців, – розповідає Ольга.  – У мене у під’їзді залишилися тільки літні люди, і я у свої 60 була наймолодшою: кухаркою, медсестрою, водоношею. Вода – це окрема тема. Поки був сніжок та дощ – збирали. Потім тягали з люка біля ринку брудну воду. На ній готували”.

Виїхала з однією сумкою та кішкою в переносці

Її донька з онукою виїхали до Дніпра і потім до Польщі. Сама Ольга не хотіла виїжджати, поки не стане відомо щось про померлу матір, але зрештою погодилася на прохання дітей. 25 квітня сіла в автобус на Нікольське, потім виїхала в Бердянськ. З однією сумкою та кішкою в переносці. Далі Василівка, де кілька днів ночували де прийдеться. Врешті решт дісталися до Запоріжжя. Зараз жінка у Києві та намагається відновити свій квітковий бізнес.

“Важко – сльози увесь час, – говорить Ольга. – Я розумію, що повинен пройти час, щоб все уляглося. Я не впадала в депресію. Там мало хто впадав. Бо треба було триматися”.

admin / 19.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?