Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Рубіжне

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Обстріли знищили квартиру та корекційний центр для дітей з інвалідністю. Історія Олени Шалашної

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Рубіжне

У дві валізи вмістилося життя родини Олени Шалашної з Рубіжного, коли вона разом з чоловіком та дітьми тікала з-під російських обстрілів.

«Наша родина жила у великій трикімнатній квартирі, ми з чоловіком та двоє наших донечок. Зробили сучасний гарний ремонт, вбудовані меблі та купили всю необхідну техніку. А поруч жили найкращі сусіди», – розповіла платформі «Свій дім» Олена Шалашна.

Виїхали з Рубіжного і втратили все

5 березня 2022 року сім’я залишила рідні стіни.

Незабаром жінка побачила у соцмережах фото свого будинку, який горить. Ворог обстрілами також знищив корекційний центр для дітей з інвалідністю «Сходинки». Його Олена Шалашна створювала спеціально для своєї доньки Варвари, якій лікарі діагностували розлад аутичного спектра.

«Наша маленька дівчинка є дитиною з інвалідністю та має діагноз аутизм та потребує постійної корекційної підтримки. Заради дитини я отримала другу вищу освіту, змінила профіль роботи з юридичного на педагогічний. Працюю, як корекційний педагог, спеціаліст з АВА терапії. Ми в наш центр вклали всю душу!», – каже Олена.

Будівлю для дитячого центру придбали восени 2021 року

За три місяці до повномасштабного вторгнення Росії корекційний центр переїхав у нове приміщення. Це був простір створений з любов’ю до дітей та бажанням допомогти їм адаптуватися в цьому світі.

«Будівлю дитячого центру ми придбали восени 2021 року, до того я з колегою працювали в орендованому приміщенні. До нас приходили діти з Рубіжного, а також приїздили з Сєвєродонецька, Новодружеська, Троїцького. Наш центр повинен був працювати та приносити користь, багато користі!», – зі сльозами на очах згадує жінка.

Прихисток родина з Рубіжного знайшла на Київщині, в селі Петропавлівська Борщагівка.

«Перші місяці після евакуації я була в депресії, не хотілося вставати зранку. Але заради дітей, заради Варвари я взяла себе в руки. З червня 2022 року почала працювати з дітьми з аутизмом на новому місці, орендую невеликий кабінет. Партнери, колеги та друзі допомогли з іграшками та посібниками. Працюю сама, бо всі мої колеги розлетілися по всьому світові. Дуже за всіма сумую…».

Читайте ще: Все життя згоріло. Татова гітара, грамоти дітей. Історія Анни з Рубіжного

Марина Лапицька / 24.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині

За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...

читати історію

Підприємство

Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі

Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...

читати історію