Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

5 зруйнованих будівель Бахмута

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут

“Свій дім” розповідає про 5 будівель у Бахмуті, які зруйнувала або пошкодила російська армія перед різдвяними святами 2022 року. Окупанти в черговий раз довели, що не мають нічого святого. Тим паче “військові об’єкти” чомусь знову були в будинках та навчальних закладах.

1. У грудні 2022 року Бахмутському НВК № 11 виповнилося 110 років. Свій ювілей заклад зустрів під звуки війни і був поранений, як і десятки інших навчальних закладів у місті.

Через обстріли окупантів частина будівлі рухнула, а в іншій повилітали всі вікна. Останні 4 роки у найстарішій школі міста робили ремонт. 

Будівлю звели ще на початку ХХ століття. Тут були різні установи, але переважно – навчальні заклади.

2. Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця теж став “військовим об’єктом” для окупантів. Внаслідок останнього потужного прильоту загорілась частина будівлі, що знаходиться з боку вулиці Лермонтова. Саме там були спортивна та концертна зали.   

3.  П’ятиповерхівка у середмісті Бахмута по вулиці Миру, 53 разом зі своїм “братом-близнюком”, що стоїть навпроти, бачили й фашистську навалу, й післявоєнну відбудову, й час відновлення незалежності…

І нині ці будинки є німими спостерігачами злочинів російського ворога. 

У 2022 році, як у далеких 40-х роках ХХ століття, житловий будинок знову нищить вогонь.

4. Мистецька Школа №1 міста Бахмут – найстаріша мистецька школа Донбасу. У 2023 році їй виповниться 120 років. Заклад жив і працював у двох старовинних будівлях минулого сторіччя, які  належали купцю Смолянинову.

Перша будівля залишилася без вікон і з посіченим фасадом ще у липні. У грудні ракета пошкодила й другу. Зруйновані стіни, вибуховою хвилею вибита цегла.

5. У католицькому храмі Богородиці Цариці святого Розарію, серйозно пошкоджений дах, дзвіниця та вітражні вікна.

Храм Успіння Пресвятої Діви Марії у Бахмуті звели на початку ХХ століття на кошти парафіян. Згодом радянська влада закрила його і використовувала приміщення як господарську споруду.

Католицькій церкві будівлю храму офіційно передали у 2005 році. Увесь цей час там робили ремонт. Кошти на нього збирали католики, переважно закордонні.

Юлія Ступка / 27.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”