Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

5 зруйнованих будівель Бахмута

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут

“Свій дім” розповідає про 5 будівель у Бахмуті, які зруйнувала або пошкодила російська армія перед різдвяними святами 2022 року. Окупанти в черговий раз довели, що не мають нічого святого. Тим паче “військові об’єкти” чомусь знову були в будинках та навчальних закладах.

1. У грудні 2022 року Бахмутському НВК № 11 виповнилося 110 років. Свій ювілей заклад зустрів під звуки війни і був поранений, як і десятки інших навчальних закладів у місті.

Через обстріли окупантів частина будівлі рухнула, а в іншій повилітали всі вікна. Останні 4 роки у найстарішій школі міста робили ремонт. 

Будівлю звели ще на початку ХХ століття. Тут були різні установи, але переважно – навчальні заклади.

2. Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв імені Івана Карабиця теж став “військовим об’єктом” для окупантів. Внаслідок останнього потужного прильоту загорілась частина будівлі, що знаходиться з боку вулиці Лермонтова. Саме там були спортивна та концертна зали.   

3.  П’ятиповерхівка у середмісті Бахмута по вулиці Миру, 53 разом зі своїм “братом-близнюком”, що стоїть навпроти, бачили й фашистську навалу, й післявоєнну відбудову, й час відновлення незалежності…

І нині ці будинки є німими спостерігачами злочинів російського ворога. 

У 2022 році, як у далеких 40-х роках ХХ століття, житловий будинок знову нищить вогонь.

4. Мистецька Школа №1 міста Бахмут – найстаріша мистецька школа Донбасу. У 2023 році їй виповниться 120 років. Заклад жив і працював у двох старовинних будівлях минулого сторіччя, які  належали купцю Смолянинову.

Перша будівля залишилася без вікон і з посіченим фасадом ще у липні. У грудні ракета пошкодила й другу. Зруйновані стіни, вибуховою хвилею вибита цегла.

5. У католицькому храмі Богородиці Цариці святого Розарію, серйозно пошкоджений дах, дзвіниця та вітражні вікна.

Храм Успіння Пресвятої Діви Марії у Бахмуті звели на початку ХХ століття на кошти парафіян. Згодом радянська влада закрила його і використовувала приміщення як господарську споруду.

Католицькій церкві будівлю храму офіційно передали у 2005 році. Увесь цей час там робили ремонт. Кошти на нього збирали католики, переважно закордонні.

Юлія Ступка / 27.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу

З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...

читати історію

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію