Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Не впевнений, що колись повернуся в рідний будинок”. Історія Віталія Зарочинцева з Авдіївки

зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка

“З 2014 року я не маю власного житла, ми живемо в орендованих квартирах. В 2022 році мріяли повернутися з Дружківки в Авдіївку, але велика війна знищила ці надії“, — поділився з журналістами “Свій дім” Віталій Зарочинцев, будинок якого неодноразово був під ворожими обстрілами.

З Прип’яті до Авдіївки

В Авдіївку родина Віталія Зарочинцева приїхала в 1968 році, коли їх евакуювали з міста Прип’ять, після аварії на Чорнобильській АЕС. За таких обставин вони і отримали квартиру в Авдіївці. 

“З цим будинком і взагалі з Авдіївкою в мене пов’язано майже все дитинство, бо в 1986 році мені було 10 років. Крім того, в цій квартирі народився мій син”, — розповів Віталій.

“Ми виїхали з Авдіївки ще в 2014 році”

В 2014 році життя Віталія і його родини знову зазнало змін. Початок збройної агресії росії на Донеччині змусив його покинути рідний дім і оселитися в Дружківці. Віталій зізнається, що в 2022 мріяли повернутися додому, але почалось повномасштабне вторгнення. До цього Віталій разом з мамою не один раз приїжджали в Авдіївку, щоб прибрати в квартирі, встановити бойлер. 

“До 2014 році я працював в Донецьку в будівельній фірмі, але після — компанія переїхала в місто Запоріжжя і у нас пройшли скорочення штату.  З Донецька в Авдіївку стало дуже складно потрапити, бо це була лінія розмежування, хоча до цього можно було доїхати на трамваї”, —  згадує Віталій.

Про перші прильоти по будинку

Коли почалось повномасштабне вторгнення, Віталій зрозумів, що ще не скоро повернеться в Авдіївку. 19 березня 2022 року від знайомих він дізнався про перші прильоти по будинку. 

Він зазначає, що зараз сам будинок ще стоїть, хоч і зазнав численних пошкоджень. При цьому, він не виключає, що в ньому ще живуть люди

Без надії на повернення

Віталій зізнається, що не знає, чи зможе колись повернутися в Авдіївку і жити там. Кількість руйнувань будівель і інфраструктури не свідчить про швидке відновлення після закінчення війни.

“Я не знаю, на яких умовах ми можемо повернутися в Авдіївку. Я навіть не можу собі уявити, як там жити. Звісно, є велике бажання мати свій дім, хотілося б жити і розбудовувати життя. Але після всіх цих років війни накопилося багато негативних емоцій, і просто хочеться розпочати життя десь в іншому місці”, — поділився Віталій.

Катерина Черніговець / 09.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”