Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Не впевнений, що колись повернуся в рідний будинок”. Історія Віталія Зарочинцева з Авдіївки

зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка

“З 2014 року я не маю власного житла, ми живемо в орендованих квартирах. В 2022 році мріяли повернутися з Дружківки в Авдіївку, але велика війна знищила ці надії“, — поділився з журналістами “Свій дім” Віталій Зарочинцев, будинок якого неодноразово був під ворожими обстрілами.

З Прип’яті до Авдіївки

В Авдіївку родина Віталія Зарочинцева приїхала в 1968 році, коли їх евакуювали з міста Прип’ять, після аварії на Чорнобильській АЕС. За таких обставин вони і отримали квартиру в Авдіївці. 

“З цим будинком і взагалі з Авдіївкою в мене пов’язано майже все дитинство, бо в 1986 році мені було 10 років. Крім того, в цій квартирі народився мій син”, — розповів Віталій.

“Ми виїхали з Авдіївки ще в 2014 році”

В 2014 році життя Віталія і його родини знову зазнало змін. Початок збройної агресії росії на Донеччині змусив його покинути рідний дім і оселитися в Дружківці. Віталій зізнається, що в 2022 мріяли повернутися додому, але почалось повномасштабне вторгнення. До цього Віталій разом з мамою не один раз приїжджали в Авдіївку, щоб прибрати в квартирі, встановити бойлер. 

“До 2014 році я працював в Донецьку в будівельній фірмі, але після — компанія переїхала в місто Запоріжжя і у нас пройшли скорочення штату.  З Донецька в Авдіївку стало дуже складно потрапити, бо це була лінія розмежування, хоча до цього можно було доїхати на трамваї”, —  згадує Віталій.

Про перші прильоти по будинку

Коли почалось повномасштабне вторгнення, Віталій зрозумів, що ще не скоро повернеться в Авдіївку. 19 березня 2022 року від знайомих він дізнався про перші прильоти по будинку. 

Він зазначає, що зараз сам будинок ще стоїть, хоч і зазнав численних пошкоджень. При цьому, він не виключає, що в ньому ще живуть люди

Без надії на повернення

Віталій зізнається, що не знає, чи зможе колись повернутися в Авдіївку і жити там. Кількість руйнувань будівель і інфраструктури не свідчить про швидке відновлення після закінчення війни.

“Я не знаю, на яких умовах ми можемо повернутися в Авдіївку. Я навіть не можу собі уявити, як там жити. Звісно, є велике бажання мати свій дім, хотілося б жити і розбудовувати життя. Але після всіх цих років війни накопилося багато негативних емоцій, і просто хочеться розпочати життя десь в іншому місці”, — поділився Віталій.

Катерина Черніговець / 09.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?