Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“На кухні зруйнованого будинку великими літерами було  написано “Москва”. Історія Лілії Козаченко

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Достоєвського , 9

“Росіяни знищили батьківський будинок. В ньому жили бабуся з дідусем, росли мої батьки, я, а згодом і мої діти. Це був не просто будинок — це було місце сили”, — розповіла журналістці “Свій дім” Лілія Козаченко з Попасної.

“Я не думала про війну, я була вся в турботах”

Лілія Козаченко називає час до початку великої війни “метушливим”. Вона народила третю дитину та займалася вихованням двох старших. 

Попасна знаходиться недалеко від тимчасово окупованих територій, тому мешканці часто чули, “що скоро почнеться велика війна”. Лілія зізнається, що до цього звикли й перестали звертати увагу. Але 24 лютого 2022 року все змінилося.

“Ранок почався з вибухів”

Мешканці Попасної почули вибухи ще зранку. Спершу Лілія була розгублена, бо не знала, що робити далі — вести дітей в школу чи ні. Згадує, що вранці почали надходити повідомлення в шкільних групах від батьків: “Ми не прийдемо!”. Вибухи ставали сильнішими і вони вирішили залишитися вдома.

“А в цей час в місті почалася метушня — довгі черги в магазинах, усі скуповували хліб та сіль. Я почала збиратися в підвал, але тато приїхав і сказав, що краще евакуюватись. Мені стало дуже страшно”, — поділилася Лілія.

“Провідник Борис допоміг виїхати”

Лілія згадує, що того ж дня оголосили про евакуацію з міста, але ще ніхто не сприймав російську загрозу серйозно. Коли вони приїхали вокзал, працівники залізниці сказали, що ні про що не знають і треба купувати квитки, яких не було. Але за допомогою небайдужого провідника Бориса вона разом з дітьми, невісткою та собакою виїхала з Попасної, в той час, як її чоловік та брат вже захищали Україну від російських військ.

Евакуація на Київщину

Спершу Лілія з родиною приїхала в Київську область до бабусі її чоловіка, але надовго там не залишилися. Їхнє село знаходиться недалеко від Василькова та Макарова і, коли армія рф почала підходити ближче, вирішили знову евакуюватися. 

Спочатку приїхали в Мукачево. ЦНАП розподілив їх до церкви. Згодом їм запропонували пожити на Гуцульщині, де вони перебували деякий час.

“Коли на Київщині стало спокійніше й українські захисники вибили окупантів з області, ми повернулися до родичів, де проживаємо і зараз”, — поділилася вона.

“В нашому будинку жили росіяни”

Про руйнування будинку Лілія дізналася від сусідів та знайомих лише нещодавно. В її оселю російські снаряди прилітали неодноразово. Тепер там немає даху, стін, вікон та огорожі, а всередині все було знищено або викрадено.

Після того, як Попасна потрапила в окупацію, в будинку Лілії оселилися росіяни. 

Реквізити для фінансової підтримки 

Номер Картки: 4441114462539477 

ПІБ отримувача: Лілія Козаченко

Катерина Черніговець / 22.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко