Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

 “Ми з мамою тікали з Сєвєродонецька на ходунках, а мій чоловік залишився й помер у квартирі”. Історія Олени Моісеєнко

Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Партизанська , 26

Повномасштабне російське вторгнення Олена Моісеєнко зустріла на ходунках. Ще у 2019 році вона зламала шийку стегна та проходила лікування. Проблеми зі здоров’ям мала також її літня матір.

“Я прокинулася від вибухів, було дуже страшно, навіть думати не могла”, — розповідає жінка журналісту “Свій Дім”.

Чоловік помер у квартирі

Провівши місяць під обстрілами в Сєвєродонецьку жінки евакуювалися до рідних у Новомосковськ. 

“2 квітня 2022 року в місті нас вже не було. Більше тягнути не могли. В 2019 році в мене був перелом шийки стегна, я майже не ходила. Мама в мене пересувалася на палицях, їй 88 років, вона дитина війни, а тепер ще й на старості літ стала безхатченком. Якщо чесно, то найбільше на евакуації наполягала моя двоюрідна сестра з Дніпропетровської області. Вона кричала та буквально заставила нас виїхати. Чоловік залишився в місті. В травні подзвонили сусіди і повідомили, що він помер. Там в квартирі його й знайшли. Мені переслали довідку, що це серцева недостатність, а як насправді — невідомо. Знайомі казали, що його тіло було цілим, без ушкоджень від якихось снарядів чи зброї. Скільки він там в квартирі лежав — я навіть не знаю. Поховали його лише в липні”, — розповідає Олена.

..

Росіяни повністю зазомбовані

“Ці товариші, які нам зовсім не товариші —  повністю зазомбовані. У них в голові тільки телевізор, мізків там немає. Коли росіяни захопили Сєвєродонецьк, то вони пригнали автобус з телевізором, де крутили виступ Путіна на Центральному ринку. Я побачила це у місцевих пабліках. Це просто якийсь абсурд. Місто в руїнах, навколо смерть та горе, а вони першим ділом показують обличчя людини, яка винна в цьому. А знаєте чому? Тому що треба швидко вбити критичне мислення у населення”, — каже Олена.

Новомосковські лікарі повернули мені можливість ходити

“В житті так буває, що лихо приносить з собою не тільки нещастя. В нашій міській лікарні мені надали неякісну медичну допомогу, через це я майже не ходила. Після евакуації до сестри у Новомосковськ я пішла в тамтешній медичний заклад, де потрапила до молодих спеціалістів. Вони зробили мені дві операції, і тепер я з палицями, але ходжу. Сказали, що якби це сталося раніше, то нога б взагалі відновилася повністю, а от якби ще потягнула — шансів би не було”, каже жінка.

Нині Олена поступово відновлює здоров’я, допомагає сестрі та доглядає за мамою

Артем Безрук, адвокат:

Ґрунтуючись на історії пані Олени, обстріл цивільного міста Сєвєродонецьк, може бути кваліфікований як порушення кількох статей Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС): – умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту]; – умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.


Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читайте ще: “Росіяни забрали вже 2 міста, з якими було пов’язане моє життя”. Історія Олесі Вакуленко

Олександр Забродін / 15.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”