Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Ми місяць просиділи в підвалі багатоповерхівки, а наш будинок знищили”. Історія Лариси Ступак

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Ніколенко , 22

“Я панічно боялася вийти з підвалу, тому що обстріли були страшні. Я тоді п’ять раз прощалася з життям, з усіма людьми й думала, що ми не вийдемо звідти”, — згадує Лариса Ступак місяць, який вона з чоловіком просиділи в підвалі багатоповерхівки у Попасній.

Перед війною ми закінчили ремонт

В будинку в Попасній вона разом з родиною прожила все життя. Ще у 2014 році планували ремонт, але потім почалася війна і вони не стали цього робити. У 2018 році, коли стало “трішки тихіше”, наважилися на капітальний ремонт.

“Я змінила все. На день народження чоловік подарував мені великий телевізор. Він купив мені нову піч. Я її навіть не встигла розпакувати. Дуже жаль, що все це втрачено. Так хотілося пожити гарно”, — поділилася вона.

Пані Лариса зізнається, що і не вірила, що станеться велика війна, хоча вони прожили 8 років і постійно десь чули звуки вибухів. 

“Додому вже не повернулися”

На початку березня 2022 року в будинок пані Лариси прилетів російський снаряд. В той час, як з її житла повилітали вікна і зруйнувався сарай, вона була у дворі. Лариса разом з чоловіком та свекрухою спочатку просиділи в підвалі пів дня, але там було холодно, тому вирішили побігти до багатоповерхівки, де жила сестра чоловіка.

“До її будинку ми бігти хвилин 15, але через постійні обстріли ми падали в канави, а це була зима і в той час було дуже холодно. Я думала, що у мене серце вискочить”, — поділилася вона.

Пані Лариса згадує, що наступного дня було трошки тихіше і вона разом з чоловіком пішла до будинку забрати документи і ноутбук та сховати речі.

“А потім почалися обстріли, ми побігли у підвал й додому вже не повернулися”, — поділилася вона.

Місяць в підвалі

Пані Лариса розповідає, що в підвалі багатоповерхівки вони просиділи цілий місяць, бо вийти було неможливо через постійні обстріли. Вона згадує, що були молоді люди, які виходили на вулицю, щоб своїх собак  погодуватати, хліб та інші продукти для людей привезти. В один з таких днів наприкінці березня пані Лариса і дізналася, що у їх будинок було пряме влучання і залишився один фундамент.

Попасна-Бахмут-Краматорськ-Львівщина

Лариса боялася виїжджати з Попасної, тому що на той час вже було багато випадків, коли люди намагалися покинути місто та потрапляли під обстріли й залишалися пораненими на дорозі.

І ось в один з днів до них в підвал зайшов чоловік і назвав її прізвище і сказав “швидко йдіть в машину”. Як виявилося, син Лариси прислав за ними таксі. 

“В той момент, я забула телефон і документи в підвалі, але нам пощастило і сестра чоловіка згодом передала необхідні речі”, — розповіла пані Лариса.

З Попасної вони виїхали в Бахмут, а потім – в Краматорськ. Долі потягом евакуювалися у Львівську область, де живе рідна сестра пані Лариси.

“Чоловік каже, що як тільки звільнять Попасну, то він піде туди пішки”

Родина Лариси дуже очікують на звільнення рідного міста. Але як буде далі — не зрозуміло. Її будинок зруйнований, квартира сина також постраждала. Пані Лариса каже, що вона не така оптимістка, як її чоловік, який готовий йти пішки додому після звільнення.

“Чоловік каже, що у мене гараж теплий, я його оборудую і буду там жити, а потім може хтось допоможе або будемо самі відновлювати. Я кажу, тобі скільки років строїться? Коли звільнять Попасну? Не відомо”, — розповіла вона.

Допомогти родині можна за номером картки: 

Приват банк 5457 0822 7360 1208

Катерина Черніговець / 03.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?