Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Мама — єдина з моєї рідні, хто вірить, що ми повернемося в Авдіївку”. Історія родини Лариси Ситник

зруйновано: квітень 2023 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка / Гагаріна , 8

“Я дізналася про те, що наша квартира в Авдіївці знищена від мами. Мені було прикро це чути. В цій квартирі залишився мій альбом з дитячими фото. Це цілковита дурня, але у мене є надія, що може він знайдеться цілим та неушкодженим”, — поділилася з журналістами “Свій дім” Лариса Ситник, яка втратила житло в Авдіївці через російських ракетний обстріл.

“В Авдіївці була я і моя мама”

Батьки Лариси отримали квартиру в Авдіївці, коли вона була ще дитиною. Згодом їм дістались “їхні 12 квадратів”, коли почалася приватизація.

“У нас була велика сім’я: мої батьки, тітка, двоюрідна сестра та бабуся. Потім мати з батьком розлучилися, у нас настало справжнє “жіноче царство”. Сестра згодом вийшла заміж і у мене з’явився племінник Захар”, — розказала Лариса.

Війна розділила мою родину

Весною 2022 року Лариса та її мама евакуювалися з Авдіївки і більше туди не поверталися. Зараз там не залишилося нікого з їх близьких. 

“В Авдіївці залишились мої спогади про дитинство, там я школу закінчила, там були мої друзі”, — поділилася Лариса.

Вся рідня після початку війни роз’їхалась по різних містах — війна розділила їх. Зараз Лариса живе у Кам’янці-Подільському, навчається  в технікумі на спеціальності “Кухар-пекар” та займається в театральній студії. Її мама Олена живе в Кам’янському, а бабуся померла ще у 2015 році.

“Нашої квартири більше немає”

11 квітня 2023 року Лариса від мами дізналися про знищення їх квартири.

“Я пам’ятаю як це було. Мама сказала мені, чи знаю я, що нашої квартири в гуртожитку більше немає”. Я стала як вкопана посеред вулиці:”Тобто як це немає?”. А згодом і подруга надіслала фото руйнування”, — розповіла Лариса.

“Маю надію повернутися в Авдіївку”

Лариса зізнається, що вона та її мама – єдині з рідні, хто вірить, що все ще буде добре і, що вони зможуть повернутися додому. Вона все більше чує, як близькі кажуть про те, що вже не повернуться в Авдіївку, бо як туди повертатися, адже там нічого більше не залишилося.

“У мене є надія повернутися в Авдіївку, тому що в мене там залишилося багато особистих речей, у тому числі власна бібліотека та купа книжок”, — поділилася Лариса.

Катерина Черніговець / 04.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко