головна / Історії, які ви нам розповіли / Ірпінь
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/08/6_1_11zon.jpg)
Мама подзвонила і сказала, що хати немає. Історія Світлани Горбач
зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район район , Ірпінь / Південна , 8
Житло
Дата руйнування:
березень 2022
Дата додавання до бази:
02 серпень 2023
Адреса:
Київська область ,
Бучанський район район , Ірпінь ,
Південна , 8
“Зараз будинок, в якому пройшли моє дитинство та юність, повністю знищений, в ньому жити просто неможливо. І це диво, що за хвилину до прильоту моя мати та брат встигли з нього вибігти. Особливо тяжко від його втрати моїй мамі — у 76 років втратити все…це непросто осягнути”, — розказує Світлана Горбач про знищений будинок її родини.
“Не могли подумати, що Ірпінь буде окупований“
Світлана все життя прожила у Ірпені. Там пройшло її дитинство, там вона одружилася і народила дітей, живе та працює. Родина Світлани не маленька — чоловік та двоє синів, мати та брат. Старший із її синів уже півтори року служить в лавах ЗСУ, молодший — працює в Києві.
Ніхто не думав і не прогнозував, що станеться окупація Ірпеня та російська ракета знищить рідний будинок. Коли почалася війна, дев’ять днів Світлана з чоловіком і знайомими переховувалися у підвалі. Всього там було 16 чоловік. “Готували їсти і чекали, думали, що це все щось нереальне”, — згадує Світлана.
Мати та брат дивом врятувалися від російської ракети
Ірпінь був вже в окупації, коли ворожа ракета зруйнувала будинок рідні пані Світлани. 5 березня 2022 року її 76-річна мати Надія Федорівна Скорік та брат втратили будинок і дивом врятувалися — за хвилину до прильоту вибігли з нього у двір. Також історія і у їх сусідів — їх будинок також повністю зруйнований. Світлана згадує, що цю ділянку купив ще її дід, а батьки її розбудовували. Все її дитинство пов’язане з ним.
Коли будинок зруйнували, Світлана разом з чоловіком та дітьми евакуйовувалася з Ірпеня. Вона розповідає, що приїхав їх друг, сказав, збиратися і що через 15 хвилин вони виїжджають. Пані Світлана зізнається, що спочатку не мали намірів покидати рідне місто, але все ж таки зробили це. Того про руйнування батьківського будинку вона дізналась після телефонного дзвінка мами.
“Тоді ще був зв’язок. Мама подзвонила і сказала, що хати немає. Пропало все, що вони за життя добували”, – розказує Світлана.
“Дома краще”
Після евакуації, Світлана два місяці прожила у Луцьку і як тільки з’явилася можливість, повернулася назад. Вони повернулися у місто, яке в той момент було ще без світла та газу, а їжу довелося варити на багатті.
“Ми повернулися назад, бо дома краще. У Луцьку не вийшло знайти роботу. Ми знімали там квартиру, а це також додаткові витрати. Крім того, в Ірпені залишилися собаки, за якими потрібно було доглядати. Поки була окупація та розмінування територій їм допомагали волонтери”, — розповідає Світлана.
В очікуванні грошей на відбудову
Пані Світлана розповідає, що зараз її мати живе у сусідки навпроти і для відбудови будинку чекає на гроші від програми “єВідновлення”. Крім того, їм трохи допомогли благодійні організації, а все інше поки робиться за свій рахунок. Так, власним коштом вони поставили вікна та провели проводку. Але внутрішніх робіт залишилося ще дуже багато — провести газ дуже дорого, котла і буржуйок немає.
“Вони намагаються відкладати гроші і зробити хоч щось у будинку. Поки грошей для відбудови немає, а їх потрібно дуже багато. Загалом, це відбувається так: коли гроші з’являються, то будинок відбудовується, а коли немає – то нічого не роблять” — ділиться пані Світлана.
Для отримання компенсації від держави за програмою “єВідновлення”, мама Світлани подала документи. Поки що очікують, коли будинок внесуть в реєстр пошкодженого майна, а після розгляду заявки сподіваються на отримання грошових коштів.
“Моя мама хоче жити в своєму будинку. Їй дуже важко перенести втрату всього у 80 років. Морально і фізично за рік вона вже трошки адаптувалася, але на початку, це було страшно, звичайно”, – резюмує Світлана.
Реквізити для фінансової підтримки мами Світлани
Назва банку: АТ КБ “ПриватБанк”
Номер Картки: 5168757425550409
ПІБ отримувача: Скорік Надія Федорівна
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)