Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

На початку 90-х повз цей будинок йшла колона за незалежність. Росіяни його знищили

зруйновано: грудень 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / вул. Миру , 53

Фактично останні 100 років п’ятиповерхівка у середмісті Бахмута за адресою: вулиця Миру, 53 була свідком усіх визначних подій, що відбувалися у місті. Разом зі своїм братом-близнюком, який стоїть навпроти за адресою: вул. Миру, 42, вони бачили й фашистську навалу, й післявоєнну відбудову, й час відновлення незалежності…

І нині ці будинки є німими спостерігачами злочинів російського ворога. І як колись, у далеких 40-х роках ХХ століття житловий будинок на Миру, 53 знову нищить вогонь. Тоді від будівлі залишилися лише зовнішні стіни, все інше було знищене. Але згодом цей дім, ніби той птах Фенікс, відродився з попелу, щоб далі спостерігати за життям бахмутців, радіти та журитися разом із ними.

На початку 90-х повз цей будинок йшла колона за незалежність. У 2015 році на площі перед ним демонтували пам’ятник комуністу Артему. Тут проходили різні акції протесту. Тут люди збиралися на свята…

Будинки у Бахмуті – свідки героїзму українських воїнів

У російсько-українській війні місто стало однією з найгарячіших точок, де тривають найзапекліші бої, де українські захисники відчайдушно борються за кожен клаптик нашої землі, на жаль, ціною власного життя… Бахмут зараз – це місто-фортеця, яке кілька місяців мужньо тримало оборону та стримувало росіян… Нині його будинки – це свідки героїзму українських воїнів, а водночас жертви підступності російського ворога.

Після перемоги кожен будинок отримає життя, бо за кожним розбитим чи спаленим вікном стоїть українська родина, яка мріє повернутися у рідні стіни…

Марина Лапицька / 14.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”