Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лисичанськ

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Було зафіксовано понад 30 прильотів: армія рф зруйнувала Центр позашкільної роботи зі школярами та молоддю

зруйновано: червень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Лисичанськ / Юнацька , 78

У 2022 році під час потужних обстрілів у Лисичанську Луганської області продовжували працювати гуманітарні штаби. Один з них був у Центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю. Місцеві називали його «будинок техніки».

У ніч на 5 червня 2022 року окупанти розстріляли будівлю, було зафіксовано понад 30 прильотів. Більше ніж сорок людей, які постійно перебували там у сховищі, дивом не постраждали. Пожежа безжально знищувала те, що будувалося та відновлювалося роками.

Перші руйнування були ще у 2014 році

Центр зазнав руйнувань і у 2014 році, коли російські окупанти вперше ступили на нашу землю. Після цього була зроблена колосальна робота з його відновлення. Заклад відвідували майже дві тисячі дітей. А приводили їх бабусі, які у свого часу самі тут займалися.

Пожежа знищила роботи місцевої художниці

Під час обстрілу та пожежі були знищені роботи місцевої художниці Інни Гудковської, яка довгий час тут працювала і її музей знаходився в Центрі.

 «У 2014 році будівля була пошкоджена й нами почали займатися серйозно», – розповіла Галина Шадріна, керівниця театрального гуртка. – Відновили систему опалення, повністю оновили глядацьку залу на 300 місць (замінили крісла, одяг сцени, освітлення й озвучення), реконструювали санвузли, парадні сходи. Кожен сантиметр нашого закладу був облаштований з любов’ю майстерними руками співробітників».

“У цьому закладі у мене виросли крила”

Ще маленьким дівчиськом прибігала до Центру позашкільної роботи зі школярами та молоддю Анна Дарміна. Все її життя пов’язане з цим закладом. Одна з найкращих випускниць хореографічного гуртка працювала тут педагогом-організатором, вчила дітей танцювати та відкрила власний театральний гурток.

«Пам’ятаю, що коли вперше приступила до роботи, то мені все було рідне та знайоме, – розповідає Аня. – Тоді у 20 років було справжнім щастям займатися улюбленою справою, за яку я вперше почала заробляти нормальні гроші. Тут, як кажуть, в мене виросли крила і я почала творити, а може інколи й «витворяти». Найкращі діти нашого міста, а особливо з ліцею №8 та «Гаранту» активно записувалися до гуртка, де ми з ними навчалися театрального мистецтва».

Юлія Ступка / 28.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Понад вісім років будинок Оксани Муральової в окупованій Ясинуватій на Донеччині стояв порожнім. За ним доглядали сусіди. Проте з початком великої війни його пограбували росіяни, а згодом заселили туди своїх...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя