Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лисичанськ

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Було зафіксовано понад 30 прильотів: армія рф зруйнувала Центр позашкільної роботи зі школярами та молоддю

зруйновано: червень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Лисичанськ / Юнацька , 78

У 2022 році під час потужних обстрілів у Лисичанську Луганської області продовжували працювати гуманітарні штаби. Один з них був у Центрі позашкільної роботи зі школярами та молоддю. Місцеві називали його «будинок техніки».

У ніч на 5 червня 2022 року окупанти розстріляли будівлю, було зафіксовано понад 30 прильотів. Більше ніж сорок людей, які постійно перебували там у сховищі, дивом не постраждали. Пожежа безжально знищувала те, що будувалося та відновлювалося роками.

Перші руйнування були ще у 2014 році

Центр зазнав руйнувань і у 2014 році, коли російські окупанти вперше ступили на нашу землю. Після цього була зроблена колосальна робота з його відновлення. Заклад відвідували майже дві тисячі дітей. А приводили їх бабусі, які у свого часу самі тут займалися.

Пожежа знищила роботи місцевої художниці

Під час обстрілу та пожежі були знищені роботи місцевої художниці Інни Гудковської, яка довгий час тут працювала і її музей знаходився в Центрі.

 «У 2014 році будівля була пошкоджена й нами почали займатися серйозно», – розповіла Галина Шадріна, керівниця театрального гуртка. – Відновили систему опалення, повністю оновили глядацьку залу на 300 місць (замінили крісла, одяг сцени, освітлення й озвучення), реконструювали санвузли, парадні сходи. Кожен сантиметр нашого закладу був облаштований з любов’ю майстерними руками співробітників».

“У цьому закладі у мене виросли крила”

Ще маленьким дівчиськом прибігала до Центру позашкільної роботи зі школярами та молоддю Анна Дарміна. Все її життя пов’язане з цим закладом. Одна з найкращих випускниць хореографічного гуртка працювала тут педагогом-організатором, вчила дітей танцювати та відкрила власний театральний гурток.

«Пам’ятаю, що коли вперше приступила до роботи, то мені все було рідне та знайоме, – розповідає Аня. – Тоді у 20 років було справжнім щастям займатися улюбленою справою, за яку я вперше почала заробляти нормальні гроші. Тут, як кажуть, в мене виросли крила і я почала творити, а може інколи й «витворяти». Найкращі діти нашого міста, а особливо з ліцею №8 та «Гаранту» активно записувалися до гуртка, де ми з ними навчалися театрального мистецтва».

Юлія Ступка / 28.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?