Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лисичанськ

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Частина школи вигоріла просто вщент. Всі три поверхи. Історія “Гаранту”

зруйновано: травень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Лисичанськ / Московська , 282

3 травня 2022 року три години без перерви ані на хвилину російські окупанти обстрілювали з артилерії Лисичанськ. Під ворожим вогнем опинився й ліцей “Гарант”.

«Я дізналася про обстріл десь об 11:00. Мені повідомили, що наша школа горить. Вся моя душа і серце горіли разом зі школою. Це був дуже непростий період у моєму житті і пережити це було дуже важко», – розповіла платформі «Свій дім» директорка ліцею Світлана Боровкова.

Під час пожежі в школі нікого не було, тож обійшлося без постраждалих.

“Після обстрілу під’їхали військові, вони намагалися загасити вогонь. Слава Богу, ніхто не загинув, всі живі здорові. А все решта – матеріальне, ми відбудуємо.”

“Частина школи вигоріла просто вщент. Всі три поверхи. Решта приміщення вціліло. Але зараз місцеві та окупанти мародерять залишки тих, матеріальних цінностей, які залишилися.”

Врятували прапор з будівлі школи

Утім, дещо врятувати з попелища та рук ласих до наживи людей колективу ліцею вдалося:

 “Через деякий час вчитель нашої школи Іван Шибков поїхав до міста, щоб зняти прапор з фасаду, який уцілів. Тож частинка школи зі мною, в гуртожитку, у Дніпрі.”

Іван Шибков платформі “Свій дім” свій вчинок пояснив бажанням урятувати хоч щось зі стін рідної школи. Але, крім жовто-блакитного стяга, забирати більше було нічого.

Світлана Боровкова керує школою в Лисичанську останні 17 років. За цей час учні, вчителі та батьки стали для неї справжньою родиною.

“На сьогоднішній момент школа – це не стіни, школа – це люди та цінності, які нас об’єднують на території всієї України та за її межами.”

Ліцей “Гарант” працює дистанційно

Нині ліцей “Гарант” працює дистанційно. Учнів від початку повномасштабного вторгнення не поменшало. Але зараз вони розкидані Україною та світом.

“Зараз у нас 650 учнів. В Україні – 258 дітей, за межами України – близько 140 дітей. Інші в окупації та не можуть вчитися, бо не мають доступу до інтернету.”

Директорка з сумом згадує, що в школі залишилися два новозбудовані хаби для розвитку і відпочинку дітей та вчителів, якими так і не встигли скористатися. За шкільною дошкою “Щасливі разом”, де були зібрані фотографії усіх учнів та вчителів. Але найбільше пані Світлані не вистачає її учнів та вчителів.

Марина Лапицька / 13.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко