Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Вугледар

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Попадали на підлогу, а доньку сховали в дивані, щоб врятувати від уламків”. Історія Ольги Ігнатенко

зруйновано: грудень 2022 / Донецька область , Волноваський район , Вугледар / Трифонова , 42

У 2015 році залишили житло у Красногорівці, а у 2022 – під обстрілами виїжджали з Вугледару. Російські окупанти “звільнили” родину Ольги Ігнатенко двічі й знову змусили шукати прихистку. Цього разу далеко від Донеччини – у Кіровоградській області.

“У Красногорівці я працювала в лікарні. Ми з чоловіком трималися за роботу, бо знали, що без неї не виживемо. Мама няньчила доньку, їй тоді було 4 роки”, – розповіла журналісту платформи “Свій дім” пані Ольга .

Квартиру придбали 25 років тому. Дуже любили свою оселю і місто. За рік до першого нападу рф затіяли ремонт. 

Від обстрілів посипалися люстри

“Купили двоярусне ліжко, шведську стінку, поклали ламінат, придбали піаніно, яке так і залишилось стояти побитим. На той час, витратили на все десь 60 тисяч. У 2014 у квартирі вже не було газу, тому переїхали до дідуся у приватний сектор”, – розповідає пані Ольга.

15 січня 2015 року бойовики вдарили по місту з важкої вогнеметної системи залпового вогню “Буратіно”.

“Тоді у нас посипалися люстри. У цей момент ми якраз їли та заховалися під кухонним столом”, – пригадує жінка.

“Ми дивом врятувалися і після цього остаточно виїхали”

Після цього прильоту родина тимчасово виїхала у Вугледар, але дуже сумували за домом, тому вирішили повернутися. Приїхали у Красногорівку 1 червня 2015 року, а через два дні російські терористи, нехтуючи Мінськими домовленностями, почали масований наступ на позиції українських військових.

“Начебто тихо, начебто все налагоджується. Ще повели доньку на дитяче свято, а 3 червня почався масований наступ. У третю школу було 15 влучань, один снаряд потрапив у кут дому, де ми знаходилися. Всі вікна вилетіли, а другий уламок залетів до сусідської сауни і через них – до нас у хату. Ми дивом врятувалися і після цього остаточно виїхали”, – розповіла Ольга.

Для нового життя обрали мальовниче місто Вугледар. Там чоловік Ольги працював на шахті, а вона ще п’ять років їздила на роботу у Красногорівку – дорога займала хвилин сорок. Згодом влаштувалася в інклюзивно-ресурсний центр Вугледарської міської ради.

“Вугледар був гарним містечком. Там були спортшкола, школа мистецтв, куди ходили мої діти. Було десь 4 хореографічні гуртки, три повністю відремонтовані школи. 14 грудня 2022 року в нашому домі була пожежа, горіли квартири над нами. У нас вигоріли туалет, ванна, прихожа. Так сказали ті, хто там залишився”, – розповідає жінка.

Родина виїхала з Вугледара у квітні минулого року. Їх вивозили прямо з бомбосховища. З собою забрали улюбленого котика й речі, які змогли вмістити у машину. 

“Життя наше залишилося вдома та настало існування”

“Останній раз ми ночували у нашій квартирі 8 березня, а потім місяць жили у сховищі. Зараз винаймаємо будиночок, не працюємо. Життя наше залишилося вдома та настало існування”, – каже Ольга.

Зв’язку з Вугледаром давно немає. Єдина надія на капеланів, які їздять туди й по дорозі знімають відео. Кожен мешканець уважно вдивляється в ці кадри, щоб побачити свої хатинки або те, що від них залишилось після нападу армії рф. 

“Під вікном своєї квартири я садила тюльпани. Я як подумаю, що вони всі засипані цим камінням…Але все одно будуть розквітати, а людей там вже нема”, – з сумом говорить Ольга. 

Читайте ще: З дому не вдалося нічого вивезти. Все згоріло. Історія Олени Неліпи

Юлія Ступка / 29.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”