головна / Історії, які ви нам розповіли / Вугледар
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/09/vugdedar.jpg)
“Попадали на підлогу, а доньку сховали в дивані, щоб врятувати від уламків”. Історія Ольги Ігнатенко
зруйновано: грудень 2022 / Донецька область , Волноваський район , Вугледар / Трифонова , 42
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
грудень 2022
Дата додавання до бази:
29 вересень 2023
Адреса:
Донецька область ,
Волноваський район , Вугледар ,
Трифонова , 42
У 2015 році залишили житло у Красногорівці, а у 2022 – під обстрілами виїжджали з Вугледару. Російські окупанти “звільнили” родину Ольги Ігнатенко двічі й знову змусили шукати прихистку. Цього разу далеко від Донеччини – у Кіровоградській області.
“У Красногорівці я працювала в лікарні. Ми з чоловіком трималися за роботу, бо знали, що без неї не виживемо. Мама няньчила доньку, їй тоді було 4 роки”, – розповіла журналісту платформи “Свій дім” пані Ольга .
Квартиру придбали 25 років тому. Дуже любили свою оселю і місто. За рік до першого нападу рф затіяли ремонт.
Від обстрілів посипалися люстри
“Купили двоярусне ліжко, шведську стінку, поклали ламінат, придбали піаніно, яке так і залишилось стояти побитим. На той час, витратили на все десь 60 тисяч. У 2014 у квартирі вже не було газу, тому переїхали до дідуся у приватний сектор”, – розповідає пані Ольга.
15 січня 2015 року бойовики вдарили по місту з важкої вогнеметної системи залпового вогню “Буратіно”.
“Тоді у нас посипалися люстри. У цей момент ми якраз їли та заховалися під кухонним столом”, – пригадує жінка.
“Ми дивом врятувалися і після цього остаточно виїхали”
Після цього прильоту родина тимчасово виїхала у Вугледар, але дуже сумували за домом, тому вирішили повернутися. Приїхали у Красногорівку 1 червня 2015 року, а через два дні російські терористи, нехтуючи Мінськими домовленностями, почали масований наступ на позиції українських військових.
“Начебто тихо, начебто все налагоджується. Ще повели доньку на дитяче свято, а 3 червня почався масований наступ. У третю школу було 15 влучань, один снаряд потрапив у кут дому, де ми знаходилися. Всі вікна вилетіли, а другий уламок залетів до сусідської сауни і через них – до нас у хату. Ми дивом врятувалися і після цього остаточно виїхали”, – розповіла Ольга.
Для нового життя обрали мальовниче місто Вугледар. Там чоловік Ольги працював на шахті, а вона ще п’ять років їздила на роботу у Красногорівку – дорога займала хвилин сорок. Згодом влаштувалася в інклюзивно-ресурсний центр Вугледарської міської ради.
“Вугледар був гарним містечком. Там були спортшкола, школа мистецтв, куди ходили мої діти. Було десь 4 хореографічні гуртки, три повністю відремонтовані школи. 14 грудня 2022 року в нашому домі була пожежа, горіли квартири над нами. У нас вигоріли туалет, ванна, прихожа. Так сказали ті, хто там залишився”, – розповідає жінка.
Родина виїхала з Вугледара у квітні минулого року. Їх вивозили прямо з бомбосховища. З собою забрали улюбленого котика й речі, які змогли вмістити у машину.
“Життя наше залишилося вдома та настало існування”
“Останній раз ми ночували у нашій квартирі 8 березня, а потім місяць жили у сховищі. Зараз винаймаємо будиночок, не працюємо. Життя наше залишилося вдома та настало існування”, – каже Ольга.
Зв’язку з Вугледаром давно немає. Єдина надія на капеланів, які їздять туди й по дорозі знімають відео. Кожен мешканець уважно вдивляється в ці кадри, щоб побачити свої хатинки або те, що від них залишилось після нападу армії рф.
“Під вікном своєї квартири я садила тюльпани. Я як подумаю, що вони всі засипані цим камінням…Але все одно будуть розквітати, а людей там вже нема”, – з сумом говорить Ольга.
Читайте ще: З дому не вдалося нічого вивезти. Все згоріло. Історія Олени Неліпи
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)