головна / Історії, які ви нам розповіли / Ірпінь

“Навіть не скажеш, що десь стояв холодильник чи телевізор, чи перегородки були між кімнатами”. Історія Ірини Севець
зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Ірпінь / Северинівська , 136
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
березень 2022
Адреса:
Київська область ,
Бучанський район , Ірпінь ,
Северинівська , 136
“Піднялися на сьомий поверх, вибили двері у квартиру й побачили, що все вигоріло. Залишилась лише шведська стінка, яка була у коридорі. У вересні 2021 року зробили ремонт, змінили кухню. У нас і до цього було непогано, але хотілось щось сучасніше”, – розповіла журналісту “Свій дім” Ірина Севець, мешканка Ірпеня.
Батьки Ірини пережили найважчий березень у своєму житті
23 лютого 2022 року був звичайним днем. Батьки забрали сина з акробатики, доньку – з танців. Робили домашнє завдання – викрійку для ляльки. Тоді родина востаннє ночувала вдома.
“24 лютого чоловік розбудив о 4:30 і каже, що почалась війна. Ми швиденько на піжами одягли спортивні костюми, поїхали на заправку, а звідти разом з батьками у мікрорайон Стоянка. Там у нас був дачний будиночок”, – пригадує Ірина.
Наступного дня повернулися в Ірпінь, щоб забрати кота. Рятуючи дітей, жінка вивезла їх до Латвії. Батьки не захотіли їхати й пережили найважчий березень у своєму житті – на їхніх очах снарядами вбило сусідів. Лише наприкінці березня маму й тата змогли евакуювати зі Стоянки до Кам’янця-Подільського.
Бачила на відео, як палає будинок її дитинства
Про руйнування й пожежу Ірина дізналася раніше за батьків – від сусідів, які залишились в Ірпені. Бачила на відео, як палає будинок її дитинства. Найстрашніше було сказати про руйнування батькові. Йому вже за 70 років.
“Вже трохи менше болить. А спочатку лягаєш спати, заплющуєш очі й ходиш по своїй квартирі. Там залишились цінні речі, які неможливо купити: сімейні світлини, ікони і статуетка у вигляді собачки – пам’ять про бабусю, яка пережила Другу світову війну”.
*Фото дітей публікуємо з дозволу батьків
Читайте ще: “Зранку прийшов, а хати нема. Вісім людей лишилися на вулиці”. Історія Дмитра Скорохода