Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Я розумію, що ніколи не зможу зібрати гроші на власну оселю”. Історія Світлани Маркової

зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Лиман / пров. Восточний , 8/1

Світлана Маркова разом із 85-річною мамою евакуювалася з Лимана Донецької області до Житомира. Виїжджали під обстрілами на машині подруги, яка допомогла вибратися з міста. У травні дізналася про руйнування своєї квартири, яку придбала за два місяці до війни. У новий дім жінки прилетіла ракета.

“29 грудня 2021 року я переїхала у своє омріяне житло. Для цього довелося продати дім у селі, додали грошей і діти. Я повернулася у своє рідне місто. Поруч лікарня, аптека, магазини. Я інвалід першої групи, вдова. Тому зручності для мене вкрай важливі”, – розповіла Світлана проєкту “Свій дім”.

У новій оселі навіть не встигла пожити

Протягом майже двох місяців жінка облаштовувала квартиру зовні й зсередини. Купляла меблі, техніку, утеплювала пінопластом й збиралася штукатурити. Через напад рф довелося все кинути та рятувати життя.

“У новій оселі навіть не встигла пожити. Зробили єдине фото з дітьми, мамою та братом”, – каже Світлана.

Їхати з Лимана не хотіли до останнього, хоч діти дуже вмовляли. Після 23 квітня 2022 року, коли розбомбили будинок мами, вони ховалися по підвалах.

“Спати там не було де, було дуже важко і страшно, бо земля двигтіла, все навколо горіло й вибухало.Так ми витримали десять діб. Тоді моїй мамі стало погано і я зрозуміла, що якщо зараз її не вивезти з того пекла, то станеться непоправне”, – пригадує жінка.

Винаймає житло у Житомирі та мріє про електровізок

Так, Світлана з мамою і котом опинилися у Житомирі. Наразі винаймають житло. Пенсії та виплат для ВПО ледь вистачає на оренду та комунальні послуги. 

“У 2000 році поховала чоловіка та захворіла. У мене системне аутоімунне захворювання сполучної тканини з ураженням суглобів, шкіри, судин, серця. В період ремісії я на милицях. Як загострення, то на візку. Зараз проходжу сім кругів пекла, комісію, щоб стати у чергу на електровізок, – розповідає Світлана. – Ми з мамою знаходимось у чужому місті, тож хочу бути більш мобільною,щоб діставатися до поліклініки, стоматолога, аптеки, магазину самостійно й не витрачати кошти на таксі”.

Домопогти Світлані можна за номером картки:

Картка ПриватБанка 4149439017182613 (Світлана Маркова).

Юлія Ступка / 27.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої