Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

На сина летіли уламки і скло. Історія Тетяни Борисенко

зруйновано: червень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Енергетиків , 1

“У 2025 році я би внесла останній платіж за квартиру, яку придбала у кредит”, – розповіла журналісту “Свій дім” Тетяна Борисенко з Сєвєродонецька.

Після повномасштабного нападу росії будинок по вулиці Енергетиків перетворився на руїни. Тетяна, її двоє дітей, чоловік, мама й лежача бабуся стали безхатьками.

“Коли все почалося, майже одразу стали спускатися до підвалу. У мого теперішнього чоловіка 15 років військового стажу. Він казав: “Так, прильоти по місту. Все, давайте вниз. Хто його знає, як будуть стріляти далі. Ми тиждень побігали, а потім залишилися у підвалі і вже не підіймалися наверх”, – розповіла вона.

Мама Тетяни має інвалідність, бабуся лежача. Тож бігати туди-сюди було важко. У підвалі поставили два крісла й прожили там понад місяць.

“Ми б може ще сиділи, але чоловік і син зібралися до Червоного хреста допомогти розвантажувати фури з гуманітаркою. Вони дійшли до перехрестя вул. Партизанська-Енергетиків, і почалися прильоти. Якби хвилин на п’ять раніше вийшли, якраз би їх накрило. Вони тоді бігли назад і ховалися за дев’ятиповерхівкою”, – пригадує жінка.

Цей епізод став останньою краплею, родина поїхала з міста 4 квітня 2022 року у чому були, прямо з підвалу. У руках – дві сумки з памперсами для мами і бабусі, куди Тетяна встигла закинути лише чоловічі шкарпетки.

Нас вивозила поліція, забирали прямо з підвалу. Довезли до автобусів, які були біля університетського гуртожитку. Виїхали на Слов’янськ, де повинні були ночувати у церкві. Але там спіймали хлопця, який зливав комусь координати про масове скупчення людей. Тому нас нагодували й одразу відправили у Дніпро”, – пригадує жінка. 

Зараз родина Тетяни мешкає біля Кам’янця-Подільського: 

“Син пішов навчатися. І з його групи хлопця у листопаді забрали служити, а 2 березня 2023 року привезли з-під Бахмута. Вони їздили на 40 днів на кладовище й у сина почалися такі істерики, що довелося вести дитину до психолога. Я розумію, що ми самі не справимося. Усі ці обстріли, що ми пережили, боком виходять”.

Жінка робить усе можливо, щоб діти забули ті жахіття, які довелося пережити. Доглядає за мамою і бабусею та чекає чоловіка з війни.

Допомогти родині можна за номером картки (є потреба у памперсах для дорослих): 

5168745113167115 (ПриватБанк) –  Борисенко Тетяна Вікторівна

Юлія Ступка / 29.06.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

У березні 2022 року російські військові знищили Рубіжанську панчішну мануфактуру. Внаслідок ракетних обстрілів згоріло все обладнання, сировина та продукція, а приміщення зазнали непоправних руйнувань. Співвласники фабрики Олег і Геннадій Місюренки...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко

Приватний будинок

“Якби була компенсація, то купили би дім у Смілі. Бахмут знищили — про це знає весь світ”. Історія Людмили Щербакової