Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Квартира батьків зруйнована. Мені треба заробляти гроші, щоб купити їм житло”. Історія Тетяни Родівілової

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / просп. Гвардійський , 21

“У чому я вийшла 24 лютого на перекур, у тому й приїхала за кордон”, – розповіла журналісту “Свій дім” Тетяна Родівілова.

Двокімнатна батьківська квартира у Сєвєродонецьку була на першому поверсі по проспекту Гвардійському. Тато працював на підприємстві “Азот” й отримав її, коли дочці було сім років. 

“Я проживала і в Києві, і за кордоном, але хотіла туди, де народилася”

“З дитинства проживала там з батьками, нещодавно завершили ремонт та купили нові меблі. Восьмого березня мені зателефонували сусіди й сказали, що снаряд попав в мою квартиру. Ані стін, ані вікон. Навіть не заплакала, просто відчула якусь пустоту всередині”, – розповідає вона.

Тетяна довгий час працювала в іншій країні моделлю, а у 2017 році повернулась у рідний Сєвєродонецьк. Жила з батьками й збирала гроші на окреме житло. Навесні 2022 року планувала придбати квартиру, але не встигла.

“Я проживала і в Києві, і за кордоном, але хотіла туди, де народилася. Маленьке місто, але таке затишне. Улюблене “Чисте озеро””, каже вона.

Зруйнована квартира й дача, де вирощували виноград

Тетяна до останнього вірила, що квартира її дитинства не постраждає, але сусіди повідомили про руйнування: 

Вони винесли речі, що вціліли, а я подзвонила у поліцію. Згодом сусіди теж виїхали. На щастя, у квартирі нікого не було. Мама працювала під Києвом, а батько ще до вторгнення поїхав у гості до сина”.

Також родина мала дачу у районі “Клешні”, де батько вирощував виноград. Тетяна жартує, що його звідти завжди забирали зі скандалом. Як починався сезон, не хотів їхати у місто. Це було його місце сили, яке розмародерили.

Треба заробляти гроші, щоб забезпечувати себе і батьків

Зараз жінка – у Франції. Поїхала до подруги-сєвєродончанки, яка живе там вже 12 років. Одразу влаштувалась на роботу й хотіла забрати до себе батьків. Вони відмовились. Сказали, що не витримають такий довгий шлях автобусом.

До України вертатись поки не планую, бо треба заробляти гроші, щоб забезпечувати себе і батьків. На роботу влаштувалась одразу, але не моделлю. По спеціальності без знання мови нікого не беруть, тільки фізична робота. Я ходила на курси, але ще навчаюсь в українському університеті й треба сплачувати і навчання, і проживання”, – каже Тетяна.

Читайте ще: Спочатку – Луганськ, потім – Сєвєродонецьк. Історія двічі переселенки Софії Рєзник

Юлія Ступка / 19.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко