Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Квартира батьків зруйнована. Мені треба заробляти гроші, щоб купити їм житло”. Історія Тетяни Родівілової

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / просп. Гвардійський , 21

“У чому я вийшла 24 лютого на перекур, у тому й приїхала за кордон”, – розповіла журналісту “Свій дім” Тетяна Родівілова.

Двокімнатна батьківська квартира у Сєвєродонецьку була на першому поверсі по проспекту Гвардійському. Тато працював на підприємстві “Азот” й отримав її, коли дочці було сім років. 

“Я проживала і в Києві, і за кордоном, але хотіла туди, де народилася”

“З дитинства проживала там з батьками, нещодавно завершили ремонт та купили нові меблі. Восьмого березня мені зателефонували сусіди й сказали, що снаряд попав в мою квартиру. Ані стін, ані вікон. Навіть не заплакала, просто відчула якусь пустоту всередині”, – розповідає вона.

Тетяна довгий час працювала в іншій країні моделлю, а у 2017 році повернулась у рідний Сєвєродонецьк. Жила з батьками й збирала гроші на окреме житло. Навесні 2022 року планувала придбати квартиру, але не встигла.

“Я проживала і в Києві, і за кордоном, але хотіла туди, де народилася. Маленьке місто, але таке затишне. Улюблене “Чисте озеро””, каже вона.

Зруйнована квартира й дача, де вирощували виноград

Тетяна до останнього вірила, що квартира її дитинства не постраждає, але сусіди повідомили про руйнування: 

Вони винесли речі, що вціліли, а я подзвонила у поліцію. Згодом сусіди теж виїхали. На щастя, у квартирі нікого не було. Мама працювала під Києвом, а батько ще до вторгнення поїхав у гості до сина”.

Також родина мала дачу у районі “Клешні”, де батько вирощував виноград. Тетяна жартує, що його звідти завжди забирали зі скандалом. Як починався сезон, не хотів їхати у місто. Це було його місце сили, яке розмародерили.

Треба заробляти гроші, щоб забезпечувати себе і батьків

Зараз жінка – у Франції. Поїхала до подруги-сєвєродончанки, яка живе там вже 12 років. Одразу влаштувалась на роботу й хотіла забрати до себе батьків. Вони відмовились. Сказали, що не витримають такий довгий шлях автобусом.

До України вертатись поки не планую, бо треба заробляти гроші, щоб забезпечувати себе і батьків. На роботу влаштувалась одразу, але не моделлю. По спеціальності без знання мови нікого не беруть, тільки фізична робота. Я ходила на курси, але ще навчаюсь в українському університеті й треба сплачувати і навчання, і проживання”, – каже Тетяна.

Читайте ще: Спочатку – Луганськ, потім – Сєвєродонецьк. Історія двічі переселенки Софії Рєзник

Юлія Ступка / 19.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині

За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...

читати історію

Підприємство

Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі

Наталя Ольшанська з Запоріжжя — директорка та співвласниця сімейної компанії “Famberry”. Головна спеціалізація підприємства — вирощування та переробка органічного кизилу, який використовують для виготовлення різних продуктів — від варення до...

читати історію