Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Костянтинівка

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

“Будівля в аварійному стані. Її відремонтувати можна, але зараз це небезпечно”. Історія Костянтинівського ЗЗСО № 6

зруйновано: липень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Костянтинівка / 6-го Вересня , 79

“У Костянтинівці із 17 закладів освіти російські обстріли зруйнували 15. Серед них і Костянтинівський ЗЗСО № 6. Зараз будівля школи знаходиться в аварійному стані”, — розповів журналістці “Свій дім” директор школи Олександр Резніченко.

Не дивлячись на дистанційне навчання, учні показують гарні результати. У 2023 році школа посіла 32 місце серед 205 закладів освіти Донецької області за результатами НМТ. Минулого року 100% випускників стали студентами вищих навчальних завдань в Україні та закордоном. 

“Снаряд може двічі влучити в одну вирву”

Костянтинівську школу № 6 обстріляли декілька разів. Перші снаряди поцілили на подвір’я. Тоді від вибухової хвилі повилітали вікна та двері в кабінетах. 

Кажуть, що один снаряд нібито не влучає в одну вирву двічі. Але під час повторного обстрілу міста ворог поцілив майже в те саме місце. Цього разу у Костянтинівській школі обвалився один блок будівлі

“Відремонтувати школу можливо, адже зараз це дуже небезпечно. Наше місто знаходиться у 15 км від лінії фронту. Якщо піднятися на її дах, то видно Часів Яр. Який підрядник погодиться почати роботи в таких умовах? Але сподіваємося, що коли війна закінчиться, ми повернемось та все відновимо”.

Сьогодення школи та допомога волонтерів

Зараз в Костянтинівській школі № 6 дистанційно навчаються 420 учнів. До війни їх було близько 650. 

Забезпечити безперервний навчальний процес допомогли благодійні організації. Міністерство освіти через ЮНІСЕФ надало вчителям та дітям ноутбуки. Польські волонтери привозили учням початкової школи канцелярію:

“У нас навчається дитина з інвалідністю, яка мріяла отримати свій особистий ноутбук. Ми про це розказали польським волонтерам, які згодом подарували його гаджет. Наш учень був дуже радий цьому”.

“У школі було багато традицій” 

До початку великої війни Костянтинівська школа № 6 славилася своїми культурними та спортивними традиціями. Наприклад, навчальний заклад проводив конкурс “Маленька країна має талант”. Учні співали, декламували вірші та танцювали. 

У школи є футбольне поле зі штучним покриттям, яке не постраждало від обстрілів. Воно було засипано уламками, але вчитель фізкультури знайшов ентузіастів, які допомогли його розчистити:

“Учні, які залишилися в місті, можуть приходити туди займатися. Тому що сидіти постійно за комп’ютером й уроки робити — не вихід. У випадку тривоги вони ховаються в укриття”.

____________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Коли почула вибух, то одразу подумала, що поцілили в школу”. Історія Слов’янської ЗОШ №18

Катерина Черніговець / 03.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”