Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Костянтинівка

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

“Будівля в аварійному стані. Її відремонтувати можна, але зараз це небезпечно”. Історія Костянтинівського ЗЗСО № 6

зруйновано: липень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Костянтинівка / 6-го Вересня , 79

“У Костянтинівці із 17 закладів освіти російські обстріли зруйнували 15. Серед них і Костянтинівський ЗЗСО № 6. Зараз будівля школи знаходиться в аварійному стані”, — розповів журналістці “Свій дім” директор школи Олександр Резніченко.

Не дивлячись на дистанційне навчання, учні показують гарні результати. У 2023 році школа посіла 32 місце серед 205 закладів освіти Донецької області за результатами НМТ. Минулого року 100% випускників стали студентами вищих навчальних завдань в Україні та закордоном. 

“Снаряд може двічі влучити в одну вирву”

Костянтинівську школу № 6 обстріляли декілька разів. Перші снаряди поцілили на подвір’я. Тоді від вибухової хвилі повилітали вікна та двері в кабінетах. 

Кажуть, що один снаряд нібито не влучає в одну вирву двічі. Але під час повторного обстрілу міста ворог поцілив майже в те саме місце. Цього разу у Костянтинівській школі обвалився один блок будівлі

“Відремонтувати школу можливо, адже зараз це дуже небезпечно. Наше місто знаходиться у 15 км від лінії фронту. Якщо піднятися на її дах, то видно Часів Яр. Який підрядник погодиться почати роботи в таких умовах? Але сподіваємося, що коли війна закінчиться, ми повернемось та все відновимо”.

Сьогодення школи та допомога волонтерів

Зараз в Костянтинівській школі № 6 дистанційно навчаються 420 учнів. До війни їх було близько 650. 

Забезпечити безперервний навчальний процес допомогли благодійні організації. Міністерство освіти через ЮНІСЕФ надало вчителям та дітям ноутбуки. Польські волонтери привозили учням початкової школи канцелярію:

“У нас навчається дитина з інвалідністю, яка мріяла отримати свій особистий ноутбук. Ми про це розказали польським волонтерам, які згодом подарували його гаджет. Наш учень був дуже радий цьому”.

“У школі було багато традицій” 

До початку великої війни Костянтинівська школа № 6 славилася своїми культурними та спортивними традиціями. Наприклад, навчальний заклад проводив конкурс “Маленька країна має талант”. Учні співали, декламували вірші та танцювали. 

У школи є футбольне поле зі штучним покриттям, яке не постраждало від обстрілів. Воно було засипано уламками, але вчитель фізкультури знайшов ентузіастів, які допомогли його розчистити:

“Учні, які залишилися в місті, можуть приходити туди займатися. Тому що сидіти постійно за комп’ютером й уроки робити — не вихід. У випадку тривоги вони ховаються в укриття”.

____________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Коли почула вибух, то одразу подумала, що поцілили в школу”. Історія Слов’янської ЗОШ №18

Катерина Черніговець / 03.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?