головна / Історії, які ви нам розповіли / Торецьк
“Легше збудувати для нас нове місто, ніж відновлювати Торецьк”. Історія Євгена Бондаренка
Донецька область , Бахмутський район , Торецьк / Лісова
Багатоквартирний будинок
Дата додавання до бази:
01 жовтень 2024
Адреса:
Донецька область ,
Бахмутський район , Торецьк ,
Лісова
Переселенець Євген Бондаренко втратив дві квартири в Торецьку на Донеччині. Житло згоріло після російських обстрілів. Зараз чоловік разом із дружиною та двома дітьми мешкає у Кривому Розі. Повертатися додому вони не планують, навіть якщо місто колись відновлять, бо залишилося багато сумних спогадів.
“До повномасштабного вторгнення рф морально я був готовий ще з 2016 року. Я знав, що це станеться, бо росіяни нас ненавидять. Єдине, що я не міг уявити такі масштаби та що наше місто перетворять на попелище. У Торецьку роками до вторгнення через супутниковий зв’язок транслювали російське телебачення. Інколи краєм вуха чув, що там казали — тотальне розпалювання ворожнечі до українців. Ми там були і нацисти, і фашисти, і терористи — купа ярликів лунало. Було зрозуміло, що це підготовка росіян до нападу, вони просто шукали цьому виправдання”, — розповідає чоловік журналісту “Свій Дім”.
“Російське “звільнення” — це випалена земля без майбутнього”
“Про початок вторгнення я дізнався від доньки. Вона зранку забігла в кімнату й закричала: “Тату, почалася війна”. Я подивився у вікно та побачив наші танки, які прямували у бік Горлівки на тодішню лінію розмежування”, — пригадує чоловік.
Деякий час родина Євгена залишалася в Торецьку. Поступово інтенсивність обстрілів збільшувалася. Особливо сім’ю налякали удари артилерії по місту та знищення школи у їхньому мікрорайоні:
“Ситуація загострилась, тому вирішили евакуюватися. В нас були знайомі у Кривому Розі, ми поїхали до них. З речей взяли лише одяг на весну-літо. Це був травень 2022 року, а восени планували повернутися. Проте додому більше не потрапили”.
Про повернення в Торецьк родина не думає, адже його фактично більше не існує.
“Легше збудувати для нас нове місто, ніж відновлювати Торецьк. Це безглуздо — з економічною, демографічної, логістичної думок та просто елементарної фізичної безпеки для людей. Там все навкруги засіяно вибухонебезпечними предметами. А ще одна проблема — це шахти. Незабаром їх затопить, вода виштовхне метан на поверхню та завдасть серйозної шкоди екології на багато років. Ось так і виглядає російське “звільнення” — випалена земля без майбутнього”.
Дві квартири в Торецьку знищені
У Євгена в місті було дві квартири — його та дружини від другого шлюбу. Обидві на вулиці Лісовій, за 700 метрів одна від одної.
“Свою однокімнатну квартиру я придбав у 2007 році. Зробив там ремонт. А тепер це руїна, один під’їзд росіяни розбомбили, а другий – вигорів. Нічого з речей забрати не вдалося. Дружині трикімнатна квартира дісталася від батьків. Перед повномасштабним нападом майже завершили ремонт — залишилося зробити коридор та туалет. Це житло згоріло після обстрілів. Нещодавно бачив зйомку з дрона, там навіть дерев не залишилося”, — розповідає чоловік.
Шахтар — справа життя
Євген Бондаренко родом з міста Нью-Йорк на Донеччині, але ще в дитинстві переїхав у сусідній Торецьк, де закінчив місцевий технікум. За фахом він — шахтар:
“Найбільша глибина, на яку я спускався, — це 1100 метрів. Це шахта “Центральна” в Торецьку. Працював навіть, коли вийшов на пенсію. Після подій 2014 року я остаточно звільнився. Деякі земляки підтримували бойовиків так званої “днр”, а я не хотів брати участь у всьому цьому. Тому й пішов”.
Але сидіти без роботи Євген не міг, тому займався ремонтом, лагодив електрику та укладав плитку.
“Фактично це — “чоловік на годину” або майстер на дому. Я не замовляв рекламу — все через знайомих, адже місто маленьке, а наш мікрорайон ще менший. Якщо добре працюєш, люди самі про тебе дізнаються і звернуться”, — каже він.
Допомогти чоловікові можна за реквізитами: 5354323065655083 (Бондаренко Є.В).
Читайте ще: “Планували купити на виплату квартиру в Торецьку, але почалася велика війна”. Історія Лілії Землянської
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...
читати історіюєОселя: шанс на нову домівку для українців
З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою “єОселя”. Загалом за весь час дії програми 14 216 українських родин отримали...
читати історіюЯк змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти