головна / Історії, які ви нам розповіли / Нікополь
“Довго облаштовувала квартиру, а російський снаряд залетів в мою кухню і зруйнував все”. Історія Тетяни Грошевої
зруйновано: липень 2024 / Дніпропетровська область , Нікопольський район , Нікополь / Електрометалургів , 11 А
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
липень 2024
Дата додавання до бази:
20 серпень 2024
Адреса:
Дніпропетровська область ,
Нікопольський район , Нікополь ,
Електрометалургів , 11 А
Тетяна Грошева родом з Нікополя на Дніпропетровщині. Разом з маленькою донечкою, яка має інвалідність, два роки тому евакуювалася до Кропивницького. Там живуть і зараз. Їхня квартира стояла порожньою, а в липні 2024 року її пошкодив ворожий снаряд. Отримати компенсацію та відремонтувати житло по програмі “єВідновлення” жінка поки не може. Треба чекати, коли Нікополь зміне статус “території активних бойових дій”.
“Важко усвідомити, що в тебе немає дому. Я розумію, що навіть якщо війна завершиться завтра, то нам нікуди повернутися. І я не знаю, як все відбудувати самостійно. Дев’ять років сама виховую дитину з інвалідністю, переживши стільки лікарень, що важко уявити, але не опускаю рук і йду далі. Працювати не можу, бо донька потребує постійного догляду. Мама була на пенсії, але їй довелося вийти на роботу, щоб нам допомагати”, — розповіла журналістці “Свій дім” Тетяна.
“Снаряд залетів на кухню”
Нікополь почали обстрілювати влітку 2022 року. Перші місяці повномасштабного вторгнення в місті було спокійно, лише постійно лунав сигнал тривоги. Тетяна не планувала нікуди виїжджати, бо хотіла жити у себе вдома.
“Артобстріли були майже щодня. На п’ятому поверсі було страшно, а подруга з Маріуполя закликала евакуюватися. Тому я зібрала речі й з двома сумками приїхала в Кропивницький. Там ми вже два роки орендуємо квартиру. Без виплат ВПО цього б зробити я не змогла. Весь цей час не була в Нікополі. Планували цього літа хоч на тиждень в гості до сестри навідатися”.
28 липня 2024 року росіяни поцілили по Нікополю десятком снарядів. Один з них влетів в кухню Тетяни. Через ворожий обстріл винесло стіну, балкон та вхідні двері. По всім кімнатам пішли тріщини, відпала плитка у ванній, розтрощило меблі:
“Пощастило, що нас там тоді не було. Цього ж дня ми приїхали до Нікополя. Я розуміла, що треба оформлювати документи та забрати те, що вціліло”.
Будинок постраждав частково. У сусідів зачепило балкон, пошкодило стіну та побило вікна. В під’їзді зняли дах, далі розбиратимуть стіни між кухнею та під’їздом. Акт обстеження поки не готовий.
“Кошти на відновлення поки отримати не можна”
“Я подала документи на “єВідновлення”, але кошти на ремонт я зможу отримати після того, як Нікополь перестане бути містом зі статусом зони активних бойових дій. Але ми розуміємо, що його не змінять до закінчення війни або поки окупована Запорізька АЕС. А на житловий сертифікат я не можу претендувати, бо будинок підлягає відбудові”, — каже жінка.
Тетяна також планує подати заяву до міжнародного Реєстру збитків. Для цього готує документи. Вже отримала висновок від поліції, що будинок постраждав від артобстрілу.
Допомогти Тетяні Грошевій можна за реквізитами:
Монобанк 5375 4112 2071 4542
Приватбанк 5169360000744791
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...
читати історіюДвічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок