головна / Історії, які ви нам розповіли / Одеса
“Дві кімнати рухнули, а нам просто пощастило вижити”. Історія родини Карніцових
зруйновано: березень 2024 / Одеська область , Одеський район , Одеса / просп. Добровольського , 134
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
березень 2024
Адреса:
Одеська область ,
Одеський район , Одеса ,
просп. Добровольського , 134
Родина Карніцових вціліла під час удару по багатоповерхівці в Одесі. 2 березня 2024 року в будинок влучив ворожий шахед, який забрав життя 12 людей, у тому числі 5 дітей. В їхній квартирі дві кімнати обвалились повністю, інші три — постраждали частково. Зараз вони живуть у знайомих, але шукають нову оселю.
Сергій усміхнений — сьогодні в нього народилась донька. Назвали Світланою. Немовля париться в пелюшках допоки батьки фотографуються біля під‘їзду. Не обходять осторонь і сусіди, кожний хоче подивитись на новоприбувшу. “Тут ми будемо жити“, — кажуть мама і тато.
Відтоді минуло 26 років. Світлана дивиться на під‘їзд і порівнює його з фотографією: “Майже нічого не змінилось, лише двері відрізняються”. Вона могла і далі жити тут, якби в ніч на 2 березня у будинок не влучив російський шахед. Сергій перерізає дроти та відкручує розетки, Світлана допомагає. Вони забирають останні вартісні речі, бо тепер в цій квартирі ніхто жити не буде.
“Родина вціліла, постраждали лише залізяки”
Через ворожий удар дві кімнати обвалились повністю, інші три, де спала родина Карніцових, постраждали частково: повилітали шибки та двері, завалило речами сусідів, а на стінах пішли тріщини. Мама Світлани впала на підлогу від шоку. Декілька годин тому вона дивилась фільм жахів. Тепер жахи з‘явились в реальному житті. Курява, крики і питання в голові: “Як жити далі?”. В квартирі зникли сліди життя, про минуле нагадує лише годинник, який досі продовжує цокати. Тато Сергій пакує його в пакет — таку річ залишати напризволяще шкода.
Навіюють спогади й шпалери. Напередодні трагедії Світлана з батьками задумали ремонт. Вона мазюкала новенькі обої товстим шаром клею і прикладала їх на стіну. “Перший шматок, другий, третій”, — крутились думки у дівчини, бо хотілось швидше покінчити з липкою справою. Незабаром уся кімната причепурилась легким марафетом. Світлана видихнула. Тепер все, що залишилось від шпалер — це обірване шмаття. Товстий шар клею не врятував.
Світлана чи не вперше зазирає у шафу на кухні. Там лежить чай з липи, коробочка від миючого засобу та інше лахміття. Поруч висить пильна картина Буратіно. Та на спогади наштовхує інший артефакт. На полиці “спочиває” коробка від торта, який принесла сусідка з 9 поверху. Світлана дружила з Ганною, вона допомагала бабусі надсилати показники лічильників через телефон. А після бюрократії пили чай. Торт — це своєрідний ритуал. 2 березня Ганна загинула, а коробка від їхнього улюбленого тістечка лишилась. Бабуся спеціально повернулась з дачі в перших числах березня. “Свєта ж чекає”, — думала та. “Краще б вона лишилась там, бо через свою відповідальність загинула”, — каже Світлана.
У неї майже немає друзів. “Це мій найбільший мінус”, — каже вона трохи сором‘язливо. Можливо, бабуся Ганна була чи не єдиною подругою з якою хотілось пити чай. Дівчина кладе коробку назад і зачиняє дверцята шафи. Спогади про сусідку залишаються тут.
Світлана знайома й з іншими мешканцями будинку. З кимось просто вітається, з кимось зупиняється, щоб поговорити на сходах. У ніч на 2 березня до під‘їзду з’їхалися всі необхідні служби, а вже під ранок прийшли небайдужі містяни. Серед усіх сусіди шукали знайомі обличчя, обіймались і вітали одне одного з другим днем народження. Світлана бачила, як з її кімнати діставали останки людей.
Тепер у сусідів лише одна тема для розмов. Вони турбуються про здоров‘я і чекають на виплату компенсації. У Світлани є важлива місія — заспокоювати людей поважного віку. “Як не дадуть гроші — будемо спати на сходовому майданчику”, — жартує дівчина. З цією місією вона справляється добре — сусідам легшає. А ось хто допоможе Світлані?
Родина Карніцових вціліла, постраждали лише залізяки. Світлана ніколи не мала власної техніки. “Доношувала” телефони за старшим братом. Напередодні трагедії дівчина вперше купила новенький смартфон з магазину. Оновила й ноутбук. Вижив лише телефон батька. Сергій простягнув його доньці й сказав: “Знімай”. Вона втілила давню мрію — працювати на камеру. Щоправда, хотіла бути акторкою чи журналісткою, а не очевидцем власної трагедії. Світлана увімкнула камеру і почала знімкувати власний будинок, куди більше ніколи не повернеться. Лише зазирне в квартиру на декілька хвилин з працівником поліції, щоб забрати речі. Серед яких буде і погнутий телефон з ноутбуком. Світлана декілька разів писала заяву в районну адміністрацію, щоб відновити свій перший телефон. Та допоки спроби марні, дівчині відмовляють.
Зараз родина Карніцових живе поруч у знайомих. Світлана та батьки шукають нову оселю. Однак дівчина каже, що знайти щось схоже на минулу квартиру не вийде. Вони сподіваються, що грошей вистачить хоча б на 2-кімнатну хатку. Їхати далеко і змінювати район не збираються. Світлана час від часу проходить повз зруйнований дім і як завжди зупиняється, щоб поговорити з сусідами. Вона заспокоює їх, а вони? Напевно, заспокоюють її також.
Автор тексту: Даня Бумаценко
Більше відео дивіться на ютуб-каналі Свій дім.
Історії одеситів, які вижили після ворожого обстрілу, читайте у спецпроєкті “Свій дім”.
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство