Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Одеса

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Після влучання дрона в будинок всі поверхи наді мною обвалились. А мій витримав”. Історія Раїси Гапеєвої

Одеська область , Одеський район , Одеса / просп. Добровольського , 134

Раїса Гапеєва — одна в вцілілих внаслідок влучання російського дрона в багатоповерхівку в Одесі на проспекті Добровольського, 134. Тоді всі поверхи над бабусею обвалилися внаслідок удару, а стеля й стіни в її кімнаті витримали.

Щоранку жінка пірнає в холодний душ, а потім прямує в храм пекти просфори. Вона працює з 5 ранку до 11 години дня. Далі сієста і вечірня служба, де Раїса читає псалми. Інколи в цьому неперервному ланцюжку знаходиться місце і для дачі. В квартирі на 5 поверсі Раїса мешкала 32 роки, та попри це в неї немає жодної краплі жалості до голих стін. Їй набагато важче згадувати обличчя тих, хто втратив рідних і дивитись на фотографії дітей біля будинку. Тут досі стоїть імпровізований меморіал, який припав енним слоєм пилу. Бадьора бабуся не стримується, дістає хустку і протирає набряклі очі. Можливо, в цей момент Раїса згадує своїх доньку та онуку.

“На момент удару по будинку донька з онукою були за кордоном”

Донька Раїси повернулась до мами після того, як розійшлась з чоловіком. Не склалось, буває. Ось так і тіснились між собою наступні кілька років. Спочатку онука жила в кімнаті з донькою Раїси, а потім виросла і захотіла мати особистий простір. Їй виділили окрему кімнату, а донька перебралась до Раїси. Поклеїли розцяцьковані шпалери, які тримаються донині. В підлітковому віці онука відкрила для себе фотографію. Знімала усе: і вдома, і в храмі. Навіть виставки в Одесі робила. І хто знає: скільки могло ще бути виставок, якби не почалось повномасштабне вторгнення рф. Дівчата поїхали за кордон, Раїса лишилась одна. Точніше — не одна, з Богом. 

В квартирі жінки було багато ікон. З кожної подорожі привозила нову. Деякі прив‘язувала до важливих подій в житті. Основні ж стояли в червоному куточку. В кімнатах був зроблений ремонт. Колись Раїса працювала начальницею бази відпочинку. Ремонтом займався знайомий знайомого — хлопець Боря, який щойно повернувся з в‘язниці. Раїса заплатила гроші наперед. Боря класно зробив ванну кімнату, але закінчити роботи не встиг — потрапив під автобус. Потім він приходив до Раїси уві сні, щоб попросити вибачення, що так і не доробив заплановане, а гроші вже взяв. Принаймні, так каже жінка.

1 березня було звичайним і нічим не відрізнялось від інших перших чисел місяця. Душ, просфори, відпочинок, служба. В перервах — молитви. Ввечері до Раїси прийшли друзі, приготували смачну трапезу і розійшлись. Тоді вона почувала себе зле і майже одразу заснула. Навіть, помолилась на півсили. Після удару всі поверхи, що були над бабусею, обвалились. Кімната, де вона спала, втрималась. “Мене врятувала свята Варварушка”, — каже жінка. А, можливо, знову фізика. Цікаво, чи з‘явиться нова ікона у Раїси з цього дня? Цього ми не знаємо.

Текст: Даня Бумаценко

Більше відео дивіться на ютуб-каналі Свій дім.

Історії одеситів, які вижили після ворожого обстрілу, читайте у спецпроєкті “Свій дім”.

admin / 17.09.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”