Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Торецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Втратила дім, але вмовила батьків евакуюватися з Торецька. Історія Ольги Спіциної

Донецька область , Бахмутський район , Торецьк

Ольга Спіцина навесні 2022 року виїхала з рідного Торецька через обстріли. З усього нажитого вдалося забрати лише комп’ютер, зимові речі та пилосос. Все інше майно знищено. Вперше оселя жінки постраждала ще в лютому 2023-го, а вже за рік армія рф скинула на будинок керовану авіабомбу та зруйнувала під’їзд, всі квартири по стояку просто обвалилися. 

Батьки Ольги ще два роки залишалися в місті. Жінка довго переконувала їх евакуюватися, але рішення далося їм дуже важко. Наважилися лише після цього авіаудару. 

“Торецьк був містом шахтарів. Ми добре жили. А тепер в нас нічого немає й ми безхатьки”, — розповідає Ольга журналісту “Свій Дім”.

“2014 рік змусив нас звикнути до обстрілів”

“Ми жили недалеко від лінії фронту — за декілька кілометрів від нас КПП “Майорське”, де постійно була стрілянина. Проте подумати про такі масштаби війни, як після 2022 року, навіть не могли. Про повномасштабне вторгнення рф я дізналася з новин. Спочатку не повірила, мої колеги з ДТЕК також були шоковані. Проте ми продовжували працювати — виїжджали на лінії електропередач та ремонтували опори. Вже в березні нас перевели на дистанційну роботу. Зараз ми працюємо віддалено — обслуговуємо клієнтів та забезпечуємо електрикою вільну територію області”.

Майже одразу після початку великої війни Ольга відправила дітей на захід України, а з чоловіком до квітня залишалася в Торецьку. Проте через постійні обстріли й вибухи у жінки не витримали нерви, тому вони вирішили евакуюватися. У них були родичі на Чернігівщині, які запросили до себе. 

Подружжя планувало виїхати на два-три тижні, але й досі живе там. У вересні 2022 року жінка поверталася до рідного міста, щоб забрати деякі речі та провідати батьків, які тоді залишались на Донеччині. 

Жити далі в селі на Чернігівщині родина не планує, але й зі зруйнованим Торецьком своє майбутнє теж не бачать:

“У мене двоє дітей, які цього року закінчують школу. Їм потрібен розвиток, друзі, надія. Тому, заради них, повертатися в ці руїни не має сенсу”.

“Росіяни КАБами зруйнували наш під’їзд”

З 2000 року Ольга постійно жила в Торецьку. Освіту здобула в Донецьку. Працювала в компаній ДТЕК та заочно навчалася на економіста. 

Трикімнатну квартиру в дев’ятиповерхівці родина Спіциних придбала в 2010 році за 70 тисяч гривень. Впродовж чотирьох років вони робили ремонт —  міняли підлогу, балкон, вікна, труби.

Після повномасштабного вторгнення рф квартира була пошкоджена — вперше у лютому 2023 року. Спочатку постраждали вікна, потім балкон, далі була пожежа й так поступово  все перетворилося на руїни:

“Проте найруйнівніший обстріл стався влітку 2024 року, коли росіяни вдарили по будинку керованою авіаційною бомбою. Це було 21 липня. Я дату запам’ятала, бо це день звільнення міста від російських бойовиків в 2014 році. Всі квартири по стояку у під’їзду обвалилися. Сусідка моя була там, вона вижила після влучання, проте потім померла у лікарні. У бідної жінки просто не витримало серце. Напередодні цього моя мама, яка залишалася в місті, змогла потрапити до нас в квартиру й забрала пилосос та фотоальбоми. Після цього обстрілу вони з батьком погодилися виїхати. Хоча вмовляти їх мені довелося на колінах та зі сльозами на очах, бо втратити все майно в такому поважному віці — це трагедія. Їм це рішення далося дуже важко, проте найголовніше — це безпека та здоров’я”, — розповідає Ольга.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Читайте ще: “Понад два роки чекаю на відновлення дому, знищеного російськими обстрілами”. Історія Ірини Добичіної

Олександр Забродін / 09.12.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу

З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...

читати історію

Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової

Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...

читати історію