Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли

Історії, які ви нам розповіли

Втратила бізнес та житло в Мелітополі, а зараз займається волонтерством і допомагає військовим та переселенцям. Історія Наталії Рудич

Запорізька область

Наталя Рудич у 2022 році виїхала з Мелітополя з двома дітьми та котом. У рідному місті залишила успішний бізнес — компанію “Агролідер-2013”, яка працювала 15 років та займалася продажем сільгосптехніки та запчастин до неї. 

Нині підприємство розграбоване, а її житло розтрощили росіяни. Наталія не опустила руки й почала волонтерити. Жінка допомагає переселенцям та військовим. 

“Я жила в Мелітополі з дитинства. Там закінчила школу, технікум, університет, народила дітей. Він був європейським містом з новими й сучасними будівлями, школами, дитсадками. Черешня та море — теплі спогади як з минулого життя”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім”. 

“Ти що жартуєш? Яка війна”

“24 лютого 2022 року був робочим днем, всі машини були у відрядженні. Коли почалися обстріли, я почала телефонувати водіям, щоб всі поверталися до Мелітополя. На мої слова: “Почалася війна”, вони відповідали: “Ти що жартуєш?”.

Разом з колегами Наталя спакувала техніку. Її сховали у підвальні приміщення під складами. Потім жінка поїхала дивитися, що коїться в місті. Мала відбутися сесія виконкому, членом якої була Наталя, але її не було.

“Потім ми почали координуватися з активістами й відкрили штаб для допомоги. Працювали, поки не викрали мера, потім окупанти почали забирати волонтерів”.

8 квітня 2022 року Наталя виїхала з Мелітополя. На шляху до Запоріжжя вони мали пройти 28 блокпостів.

“Першу колону машин обстріляли, але нам пощастило і ми доїхали без втрат до Запоріжжя”.

Зараз жінка живе на три міста — Запоріжжя, Київ, Львів.  

“Волонтерська діяльність”

У квітні Наталя почала займатися волонтерською діяльністю. Вона підписали контракти з великими міжнародними компаніями, такими як UNICEF, ПРООН та інші. За перший рік роботи команда змогла забезпечити 25 тис. цивільних гуманітарною допомогою

БФ “Майбутність” та ГО “Кластер промислових та крафтових виробників України”, які заснувала Наталя, продовжують свою діяльність і зараз.

“На сьогодні ми більшою мірою сконцентровані на допомозі військовим та ветеранам — від тепловізорів і ліків до адаптації життя  в суспільстві. Також ми консультуємо переселенців щодо відкриття власної справи й навчаємо, як залучати гранти”.

Серед проєктів Наталі — “Жіночий клуб”, діяльність якого направлена на інтеграцію переселенців, підтримку жінок та дітей.

“Не у всіх громадах є таке об’єднання, де жінки можуть поспілкуватися з людьми, які розуміють та розділяють твій досвід. У кожного свої втрати, але зрозуміти, що проживає переселенець, який втратив майже все і намагається вижити, це досить важко. Тому такі об’єднання дуже потрібні. Вони дають силу і бажання не опускати руки й рухатись далі”.

В Запоріжжі у 2023 році Наталя також відкрила центр протезування та реабілітації — “Сміливий крок”. Це єдиний спеціалізований медзаклад як у прифронтовому місті, так і на півдні України.

______

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “На моє подвір’я впав ворожий дрон. Господарчі споруди згоріли, а в будинку вибиті двері та вікна”. Історія Тетяни Шабатюк

Катерина Черніговець / 27.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”