Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Ми були біля Краматорського вокзалу, коли по ньому поцілила ракета, і отримали осколкові поранення”. Історія Наталі Кухарішеної

Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / Леваневського , 103

Наталя Кухарішена народилася і до квітня 2022 року прожила в Бахмуті. Працювала продавчинею та виховувала дітей. Повномасштабне вторгнення рф змусило її родину покинути квартиру та переїхати за тисячі кілометрів від рідного міста. Зараз вони живуть у Хмельницькому. Під час евакуації жінка та її донька отримали осколкові поранення. Вони були неподалік Краматорського вокзалу, по якому росія вдарила ракетою. Тоді загинула 61 людина, а 121 – отримала поранення.

“Квартира у п’ятиповерхівці дісталася у спадок від батьків. Думали, що повернемося туди за місяць, але виявилося, що втратили не тільки житло, а й всі речі разом із спогадами про тихе та стабільне життя”, — розповіла журналістці “Свій дім” жінка. 

“З мого стегна витягнули уламок після ракетного удару по Краматорському вокзалу”

Початок повномасштабного вторгнення став для Наталі шоком. Нерозуміння того, що буде з Бахмутом в майбутньому і як там жити під час бойових дій, лякали жінку. 

Місцеві покидали місто, метушилися й панікували. Росіяни тоді ще масовано не обстрілювали будинки та інфраструктуру, але було страшно постійно переховуватися в підвалах. Я переживала за дітей, тому вирішила евакуюватися”. 

8 квітня 2022 року родина виїхала з Бахмута, але потрапила під обстріл Краматорського вокзалу.

“Ми стояли на вулиці та планували їхати далі, а за кілька хвилин вже лежали на землі. Було страшно і дуже хотілося жити. В Краматорській лікарні з мого правого стегна витягнули уламок. Дочку направили в Дніпро”.

З Дніпра вони спочатку поїхали в село Миронівка Вінницької області, а згодом — в Хмельницький. Там жили в оздоровчо-розважальному комплексі “СВ-клубі” та в школі. Зараз – в гуртожитку навчального закладу. Разом з ними мешкають переселенці з інших міст та студенти.

“Я випадково побачила розбитий будинок на фото”

Багатоповерхівка у Бахмуті, де жила Наталя, повністю зруйнована. Перші прильоти лише пошкодили будівлю, але згодом було пряме влучання, залишилися лише стіни та частина даху. Не вціліло жодної квартири.

“Я випадково побачила розбитий будинок на фото. Було відчуття, що просто вирвали шмат будівлі. Тепер фото та відео — це єдина можливість дізнатися, що з нашим житлом”.

_______

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі:“Батьківська хата в Бахмуті зруйнована, а самого міста більше не існує”. Історія Дениса Колісниченка

Катерина Черніговець / 29.05.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?