головна / Історії, які ви нам розповіли / Торецьк
“На наш Торецьк армія рф налетіла, як чума, залишився після себе лише руїни”. Історія Любові Буліної
Донецька область , Бахмутський район , Торецьк / Володимира Сорочука , 12
Багатоквартирний будинок
Адреса:
Донецька область ,
Бахмутський район , Торецьк ,
Володимира Сорочука , 12
70-річна пенсіонерка з Торецька Любов Буліна планувала зустріти спокійну старість у рідній квартирі, допомагати дітям та виховувати онуку. Проте через повномасштабне вторгнення рф вони з чоловіком залишилися без майна та фактично на вулиці. Нині подружжя живе на Київщині, де орендує житло.
Жінка ніколи не могла подумати, що росія нападе на Україну. Тому 24 лютого 2022 року в неї була повна розгубленість. Любов каже, що її родина стала ворогами для близьких та рідних, які живуть в рф.
“В Торецьку ми залишалися два місяці після початку великої війни — виїхали після влучання снаряда на наше подвір’я. Це було напередодні Великодня. Ми, як старі люди, довго сумнівалися, але після цього обстрілу донька зрештою вмовила нас евакуюватися. Зібрали мінімум речей, документи та коштовності, — розповідає жінка журналісту “Свій дім”.
Майже три роки без дому
Спочатку подружжя разом з донькою та онукою поїхали до знайомих у Черкаси, які раніше виїхали зі Святогірська, а згодом опинилися в Ірпені на Київщині.
“Наша донька — лікарка. Спочатку не було жодних пропозицій щодо роботи, але згодом вона змогла влаштуватися. Майже всі наші кошти йдуть на оренду квартири та комунальні послуги. Рятує пенсія чоловіка. Він, як шахтар, отримує 15 тисяч гривень, але з них майже 10 віддаємо за житло, а ще опалення взимку дуже дороге. Я вже мовчу про їжу та ліки — у нашому віці медикаменти особливо важлива частина витрат”.
За словами Любові вони з чоловіком мріяли про повернення додому, але коли бачать фото Торецька в диму та вогні, то розуміють, що повертатися їм нікуди.
“Я вже майже три роки живу відчуттям, що це все відбувається не з нами, не з нашою країною. Наш Торецьк вже не буде таким, яким був. Я досі не вірю, що це сталося. Армія рф налетіла на нього, як чума, і залишила після себе руїни”, — говорить жінка.
Планували зустріти спокійну старість вдома
Любов Буліна народилася в країні, яка тепер знищує Торецьк та інші міста. До України вона переїхала у 1976 році після смерті першого чоловіка. ЇЇ дитині тоді був лише рік.
“У росії мене нічого не тримало, і я переїхала до Торецька, де колись жив мій дідусь. Вдруге вийшла заміж — за місцевого шахтаря. Згодом у нас народилися син та донька. Я працювала в магазині, потім шила одяг, а після непростих 90-х років вийшла на пенсію”, — говорить жінка.
Квартиру в дев’ятиповерховому будинку за адресою вулиця Віктора Сорочука, 12 подружжя отримало в 1986 році. Тоді це була новобудова.
“У нас була трикімнатна квартира на 66 квадратів з великим балконом. Ремонт останній раз робили років 15 тому, але все було охайно та сучасно. Думали з чоловіком, що зустрінемо там щасливу старість, але не судилося. Напередодні великої війни племінник порадив купити ортопедичний матрац. Я на ньому поспала лише два місяці, коли вже було зовсім не до сну. Забрати нічого не вдалося — техніка, меблі все там лишилося. Згодом донька ще їздила додому та врятувала сімейний фотоархів. Це пам’ять, яку неможливо відновити. Я рада, що забрала скриньку з цінностями, де сережки, кільця та інші вироби з золота. Це був подарунок від дорослого сина, який вже помер”, — розповідає жінка.
Зараз дім фактично стоїть в руїнах, весь чорний. Там все вигоріло. Про це Любов дізналася від сусідки.
“Все життя позаду, а заробити на житло в таких умовах — нереально”, — додає жінка.
Читайте ще: “Щоб відновити мою квартиру, треба майже мільйон гривень”. Історія Ліори Брауер
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Приватний будинок
“До життя в Дніпрі я досі адаптуюся, а моя дитина стикнулася з булінгом у школі”. Історія переселенки Вікторії Гіманової
Переселенка Вікторія Гіманова залишила рідний дім на Донеччині через повномасштабне вторгнення рф. Із селища Зарічне поблизу Лимана їй довелося переїхати до міста-мільйонника. Тепер вона живе у Дніпрі, де замість затишного...
читати історію“Дім у Макіївці — в окупації. Будинок у Краматорську залишили через обстріли. Тепер купили нове житло на Черкащині”. Історія двічі переселенця Олексія Демка
Олексій Демко з Макіївки вже вдруге був змушений залишити свій дім через дії росіян. У 2014 році за свою проукраїнську позицію чоловік провів місяць у полоні бойовиків. Після звільнення він...
читати історіюОб'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
Рекомендуємо прочитати
Приватний будинок
“До життя в Дніпрі я досі адаптуюся, а моя дитина стикнулася з булінгом у школі”. Історія переселенки Вікторії Гіманової
“Дім у Макіївці — в окупації. Будинок у Краматорську залишили через обстріли. Тепер купили нове житло на Черкащині”. Історія двічі переселенця Олексія Демка
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство