головна / Історії, які ви нам розповіли / Родинське
“Все життя довелося вмістити в одну маленьку валізу”. Історія Дар’ї Куліш з Родинського на Донеччині
Донецька область , Покровський район , Родинське
Багатоквартирний будинок
Дата додавання до бази:
27 листопад 2024
Адреса:
Донецька область ,
Покровський район , Родинське
Дім, сім’я та нова квартира, яку купили напередодні початку повномасштабного вторгнення рф — все це було у жительки міста Родинське на Донеччині неподалік Покровська. Через постійні обстріли в квітні 2022 року все майно довелося кинути та розпочати нове життя вже на Черкащині.
“Я спочатку не повірила, що почалася велика війна, але коли побачила новини, то це був жах. В нас одразу почалися проблеми з постачання продуктів, бо в нас більшість товарів, особливо ліків, було з Маріуполя або Харкова. Обстріли міста почалися вже в березні. Одного разу мені стало погано, ми намагалися викликати швидку, а нам відмовили, бо сказали, що у лікарів дуже багато роботи. Зараз я шкодую, що ми не виїхали раніше, бо для доньки то був сильний стрес”, — розповідає Дар’я Куліш журналісту “Свій Дім”.
“Все життя — в одній валізі”
Про вторгнення рф Дар’я дізналася від подруги з Києва, яка набрала й повідомила трагічні новини. Чоловік жінки одразу наголошував на тому, що треба евакуюватися. Проте жінка певний час пручалася через батьків, які не хотіли виїжджати з рідного міста.
“Зрештою я все ж таки почала збирати речі — це все зайняло понад тиждень. Нам пощастило, що в нас був цей час. В жителiв Маріуполя його не було. Я набрала родичів, ми почали всі разом думати про евакуацію. Ми, сім’я брата й наші батьки — так трьома родинами ми вирішили покинути рідне місто. У моєї подруги на Черкащині були зв’язки й вона знайшла нам будинок в Лисянці. Так ми виїхали у селище в центрі України. Єдине, що я змогла забрати з нашого дому — пам’ятні речі доньки та загалом всієї родини, сімейні фотоальбоми, ікони бабусь, документи та декілька ноутбуків. Фактично все наше життя ми вмістили в одній валізі”.
Наразі про повернення додому родина не думає, адже земля Донеччині повністю засіяна вибухонебезпечними предметами й щоб там відновилося повноцінне життя — треба не одне десятиліття.
“Мені страшно уявити, але яке майбутнє там може бути для нас? Особливо для доньки. А ми з чоловіком в першу чергу думаємо про неї. Зараз дуже важко запланували щось, проте ми думаємо про те, щоб придбати власне авто”.
“Квартиру купили напередодні великої війни”
Дар’я Куліш народилася на Донеччині, в місті Родинське неподалік Покровська. Медичну освіту здобула в Донецьку, повернулася додому, вийшла заміж, трішки працювала за фахом на шахті, а згодом народила доньку й займалася домогосподарством.
“З 2016 року я була в декреті, через декілька років пішла працювати в садочок, але тут почався COVID-19 й я знову додому. Тоді ми з чоловіком вирішили, що я буду облаштовувати сімейний побут”.
На Донеччині у родини було 3 житла: квартира батьків Дар’ї, власна оселя та будинок свекрів.
“Про все це майно майже немає ніякої інформації. Оселя батьків чоловіка вже на окупованій територію, у Гродівці, а квартира моїх близьких — начебто стоїть, але актуальних даних ми не знаємо. По місту є багато обстрілів, але принаймні в місцевих групах я фото руйнувань не бачила. Не повідомляли й сусіди, які залишилися в місті”.
Останнє фото саме свого будинку Дар’я бачила в вересні. Тоді він стояв цілий. Єдине, що там може не бути вікон.
“Ми придбали свою квартиру в серпні 2021 року. Пожити встигли приблизно 6 місяців. Це двушка на 40 квадратів. Ремонту не було, там до цього жив старенький дідусь. Тому ми повністю її оновили — підлога, стіни, двері, сантехніка тощо. Придбали ми її за 100 тисяч гривень, вклали приблизно стільки ж“.
“Нове хобі — алмазні ікони”
Чоловік живе та працює в Києві, а вони з донькою та батьками — на Черкащині. Інколи жінка думає про переїзд у столицю, проте безпекова ситуація не дозволяє. Окрім домогосподарства у Дар’ї виникло й нове хобі — виготовлення ікон.
“Я в Бога вірила завжди, але от саме робити ікони почала лише тут — це так звані алмазні ікони. Вже зробила понад 30 штук та подарувала близьким на різні релігійні свята. Перед цим, звичайно, освячую їх в церкві. Все залежить від натхнення. Буває, що одну за тиждень робиш, а буває місяць лежить й не йде рука до неї. Свою першу ікону я зробила батькові на 65-річчя”.
Навіть попри втрату дому Дар’я не втрачає оптимізму, вірить в перемогу та щасливне життя в Україні.
Читайте ще: “Коли мені надіслали відео зруйнованого дому в Торецьку, я довго плакала”. Історія Людмили Чернової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...
читати історіюєОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Рекомендуємо прочитати
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок