Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“До Попасної ми вже не повернемося, тому придбали будинок на виплату в Чернівецькій області”. Історія Анастасії Свєженцевої

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / пров. Дружби , 13

Від будинку Анастасії Свєженцевої в Попасній залишився лише фундамент, а рідне місто росіяни зруйнували вщент. Зараз вони з чоловіком живуть та працюють в Чернівецькій області. Вже придбали житло на виплату та завели свійських тварин.

“Житло в Попасній ми купили у 2016 році за власні кошти, коли вирішили одружитися. У 2021 році перед Новим роком завершили ремонт та придбали нову техніку. Ми так раділи, що зробили все до свят. Але не встигли насолодилися життям в оселі, бо почалася війна і ми все втратили”, — розповіла Настя журналістці “Свій дім”.

“Чоловік вивіз мене на Дніпропетровщину і повернувся у місто”

У Попасній Анастасія працювала слюсаркою в компанії “Луганськгаз”. З грудня 2021 року росіяни почали активно обстрілювати села біля лінії розмежування. Майже кожного дня були пошкодження газопроводів і їй доводилось виїжджати на об’єкт з ремонтною бригадою. 

“Ще наприкінці року було загострення обстановки. Тоді я не розуміла до чого це призведе. Але після 24 лютого керівництво мого чоловіка, який працював поліцейським, наказало всім співробітникам евакуювати сім’ї. За два дні нас вивезли на Дніпропетровщину. З речей я взяла лише одяг, бо ніхто не думав, що я вже не приїду до Попасної”.

Чоловік Анастасії повернувся в місто, але згодом приїхав до дружини. Разом вони вирішили шукати нове житло, бо знали, що будинок в Попасній вже зруйнований. 

Від сусідки Анастасія дізналася, що були неодноразові прильоти по житлу та подвір’ю. І потім по гугл картам побачили, що там залишився лише фундамент.

“В новому місті — новий дім”

Зараз родина живе в Новоселиці Чернівецької області. Там вони придбали будинок на виплату. Чоловік працює в поліції, Анастасія — в компанії “Чернівцігаз”.

“Новоселиця — компактне, спокійне і тихе місто. Тут живуть добрі люди. Ми допомоги не просимо, бо розуміємо, що всім зараз важко, але знаємо, що можемо розраховувати на їхню підтримку”.

Анастасія з чоловіком вже завели собаку та кота. Купили свиню та кроликів:

“Для мене догляд за тваринами — це справа для душі, яка не забирає сили, а навпаки наповнює енергією. З ними простіше, вони добрі та довірливі”.

________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Плачу, коли згадую дім. А чоловік не дозволяє викидати стару футболку. Каже, що буде її в Бахмуті носити”. Історія Тетяни Буковцової

Катерина Черніговець / 03.06.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”