Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“До Попасної ми вже не повернемося, тому придбали будинок на виплату в Чернівецькій області”. Історія Анастасії Свєженцевої

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / пров. Дружби , 13

Від будинку Анастасії Свєженцевої в Попасній залишився лише фундамент, а рідне місто росіяни зруйнували вщент. Зараз вони з чоловіком живуть та працюють в Чернівецькій області. Вже придбали житло на виплату та завели свійських тварин.

“Житло в Попасній ми купили у 2016 році за власні кошти, коли вирішили одружитися. У 2021 році перед Новим роком завершили ремонт та придбали нову техніку. Ми так раділи, що зробили все до свят. Але не встигли насолодилися життям в оселі, бо почалася війна і ми все втратили”, — розповіла Настя журналістці “Свій дім”.

“Чоловік вивіз мене на Дніпропетровщину і повернувся у місто”

У Попасній Анастасія працювала слюсаркою в компанії “Луганськгаз”. З грудня 2021 року росіяни почали активно обстрілювати села біля лінії розмежування. Майже кожного дня були пошкодження газопроводів і їй доводилось виїжджати на об’єкт з ремонтною бригадою. 

“Ще наприкінці року було загострення обстановки. Тоді я не розуміла до чого це призведе. Але після 24 лютого керівництво мого чоловіка, який працював поліцейським, наказало всім співробітникам евакуювати сім’ї. За два дні нас вивезли на Дніпропетровщину. З речей я взяла лише одяг, бо ніхто не думав, що я вже не приїду до Попасної”.

Чоловік Анастасії повернувся в місто, але згодом приїхав до дружини. Разом вони вирішили шукати нове житло, бо знали, що будинок в Попасній вже зруйнований. 

Від сусідки Анастасія дізналася, що були неодноразові прильоти по житлу та подвір’ю. І потім по гугл картам побачили, що там залишився лише фундамент.

“В новому місті — новий дім”

Зараз родина живе в Новоселиці Чернівецької області. Там вони придбали будинок на виплату. Чоловік працює в поліції, Анастасія — в компанії “Чернівцігаз”.

“Новоселиця — компактне, спокійне і тихе місто. Тут живуть добрі люди. Ми допомоги не просимо, бо розуміємо, що всім зараз важко, але знаємо, що можемо розраховувати на їхню підтримку”.

Анастасія з чоловіком вже завели собаку та кота. Купили свиню та кроликів:

“Для мене догляд за тваринами — це справа для душі, яка не забирає сили, а навпаки наповнює енергією. З ними простіше, вони добрі та довірливі”.

________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Плачу, коли згадую дім. А чоловік не дозволяє викидати стару футболку. Каже, що буде її в Бахмуті носити”. Історія Тетяни Буковцової

Катерина Черніговець / 03.06.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

На третій рік повномасштабного вторгнення рф в Любомирівку Миколаївської області повертаються люди. Наразі там мешкає понад 200 людей, з них — 20 діти. Ситуація залишається небезпечною, але село, розташоване за...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію